A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Leka - Mos Me Harro


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/12/2014

2014-12-28T21:33:58


It's a long time that we try finding the lyrics to "Mos Me Harro" sung by Leka.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Refleks - Mos Me Harro

vers:I
ti me lendove at dit kur shkove
per ni moment jeten ma ndryshove
tash veq kujtime neve na kan met
ti shum me thoje bashk e kem 1 jet
tshoh nfotografi e loti mbjen nsy
e urrej momentin pse sjom mo me ty
nuk nalna pa fol se diqka pom munon
personin qe e don kurr njet se harron
bashk me na pa prej fillimit skan desht
tash veq per ty e shkrujta ket tekst
komplet ni roman muj me shkru per ty
e shum malli mka marr veq me tpa me sy
e jo spo harrohen ato momentet tona
kur ishim bashk krejt bota ish e jona
ondrrat qe i kishim u zhduken komplet
tash je me tjeterin une prap meta vet
e vjen 1 moment kur tmungon edhe e lyp
urrejten e ki mrena qe slen mi hap syt
prap spo dorzona se kjo jet sish e drejt
nese vertet e don ajo per ty osht e shejt

refreni:
jo tlutem mos qaj e din kush pat faj
prej meje e largun pa deshiren e saj
tlutem mos shko asniher mos um harro
merre zemren time edhe me ta ti jeto

vers:II
koha me shi malli pom merr per ty
dikur ishim na dy tash jam ne vetmi
e malli pom merr qdo her ty me tpa
tash kom ndryshu edhe pom mungon hala
asniher syt e tu nket jet si harroj
e qdoher me shpresa me ty po jetoj
prap du me tpas ngat meje si dikur
me fatin spajtona qata jom i humbur
u ba ni koh e gat kur na jemi ndaa
e prej asaj dite na dy hala sjena pa
heret apo von ti dikur ki me kuptu
1 jet me ty e pata po ti sum ki besu
qka po don ma shum prej meje kallxo
krejt jeten ta fala tlutem mos harro
edhe naten kur flen emnin maa permen
tkap ni agoni e tjeter kush o nven tem
spo du mo me shkru kto sene mi tregu
fjalt e tjerve i ngove qata um ki harru
prap skena qka me ba qyky ish fati jon
sa tkom desht e din e prap vetum une jam

My Game - Mos Me Harro

nje premtim ti mbaje
mua mos mharro
ditet shkojn pa ty
zemra prap te do
ishim te lumtur bashk,
un e ti
ishim te lumtur bashk,
plot dashnii
faj kush pati
un apo ti
ndjenj a ka mo ndjenj
vlej un per ty me a vlej
vdes le te vdes i qet
se pa ty nuk ka me jet

Ref..
mos me harro mos me harro
Ti me kujto ti me kujto
jam ktu ne vetmi
ku je ti ku je ti ?

pas shum kohesh un perseri
te mendoj
vendin tend jo askush nuk do
ta zevendesoj
i shikooj
fotot tona i shikoj
malli mka marr te tperqafoj
se ktu do jemper cdo dit
ty duke te prit
dashuria ime e vjeter
sdua te tshikoj me dikon tjeter
se ti per mu je e gjith bota
kto jan ndjenja shum te forta

Ref..
mos me harro mos me harro
Ti me kujto ti me kujto
jam ktu ne vetmi
ku je ti ku je ti ?

..
hej e din qe ishe dicka speciale ne jeten time
kjo bot nuk na bashkoi kshu qe po te them
vetem 1 fjal
shifemi ne boten tjeter zemer.....

Lea Metolli - Mos Me Harro

sa me faj kjo nat pa gjum
shpesh te urrej pse t'dua shum
e afer nuk je kur me duhesh pran
se nje distanc e tmerrshme neve na ndan

Mos me harro vetem pse un jam larg
nuk domethene qe te dua me pak
mos me harro pse afer teje nuk jam
mos ma vraj endrren se vetem ate e kam

Me mendje une jam ne kete nate me shi
pran teje ne dhom te ti
gjendje qe sjell lot ne sy
qdo enderr e shoh e shoh me ty me ne te dyyyyy.

Mos me harro vetem pse un jam larg
nuk domethene qe te dua me pak
mos me harro pse afer teje nuk jam
mos ma vraj endrren se vetem ate e kam

Mos me..
Mos me..
harro...

Mos me...
Mos me...

Mos me...
Mos me..
harro...

Mos me...
Mos me...

Mos me harro vetem pse un jam larg
nuk domethene qe te dua me pak
mos me harro pse afer teje nuk jam
mos ma vraj endrren se vetem ate e kam
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019