Më mbaj mend (për 1 muaj)


Leo - Maturant
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturant".
3. Video është e këngës "Maturant", por nuk këndohet nga Leo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Leo - Maturant Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

05/12/2013

2013-12-05T17:13:54+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Maturant" kënduar nga Leo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 10 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
10

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mirsim Ibrahimi - Maturant

ME mall e kujtoj ditarin
ne klasen ku kemi msu
shum shpejt shkuan kater vite
përjetsisht na me u largu
të gjith me ftyra të zbehura
përshëndetu me lot në sy
kujdestari i mbylli naotat
ne zemer kemi nga nja brendi

Refreni
Kujdestar o kujdestar
maturan ne po shkoj
me dhimbje lot ty dotë kujtojm


Dotë na kujtohet ora
kur kemi mungu
gjdo gabimin tonin
kemi me përmirsu
tash bankat e shkolles
ikemla me lot
qaj gitarja ime
se të dua fort

Refreni
Kujdestar o kujdestar
maturan ne po shkoj
me dhimbje lot ty dotë kujtojm

Mozzi - Maturant

Me pas fol muret ne klas sa hajgaret i kem pas
sa kujtime mban kjo qant mos harro oo maturant
me mujt bankat me tregu sa detyrat jan kopju
e sa her ikëm prej oreve kerkojme falje kujdestare
Se vetem ti e din sa na ki dhan perkrahje
Me lot nsy i shkruj kto fjal nuk takohem ma me vjet
Kemi mall ne zemrat tona klasa jone ma nuk na pret
Sa shum o ka mdhem kjo dhimt lotet spo din mu nal
Mu nda prej njoni tjetrit nuk po muj pa e than ni fjal
Nashta vitet kan me shku asnihere skam me ju harru
Lamtumir duhet mju than se me zemer une ju du

Reff..
Se nata e fundit sot po kalon
Lamtumire shoqniiiii
Edhe ty qe te deshta
Lamtumire dashniii

Po munohna me shkru 3 vjet qe kem kalu
Erdh 1 fund shume i shpejt qe smundesh me besu
Mkujtohet 1 moment kur kesh emocionushem
Kur sdisha me ja shpreh nje shoqe qe pe du shum
Mi thon ti je per mu sbojke se mu idhnojke
Mi tregu sa pe du u tutsha mu largojke
Ku meten shokt edhe krejt profat e mi
Keni mem mungu shum ket sen mir e di
Per juve pi foli do fjal tverteta
Nate e dite kam me shkru deri sa tmushet fleta
E sonte po festojna se kjo nate na ka mbet
Kurr mos e harroni shoqnin e vertet

Reff
Se nata e fundit sot po kalon
Lamtumire shoqniiiii
Edhe ty qe te deshta
Lamtumire dashniiiii

Riki Sllamniku - Maturant

vitet shpejt kaluan
koha po mbaron
kjo eshte ora fundit
bashk ne klasen ton

qaj moj zemra ime
qani syt e mi
kujtimet do te mbesin ne fotografi


sot jemi maturant,jemi maturant
kengen e kendojm
sot ne po derdhim lot
me lotet e zemres te festojm

asnjeher sdo jemi
pergjdo dit ne klas
me ska mungesa
qe dikur kem pas
pse nuk te tregova
asnje fjal sta thash
maturantja ime ne zemer tkam pas

sot jemi maturant,jemi maturant
kengen e kendojme
sot ne po derdhim lot
me lotet e zemeres te festojme

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Leo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë