Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Leonardo Da Vinçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  27
(1452-1519)  
  • Vendlindja:
  • Ankiano 
BIOGRAFIA: Leonardo Da Vinçi është një shkrimtar i njohur. Leonardo di ser Piero da Vinci lindi më 15 prill në Ankiano të Vinçit; vdiq më 2 maj 1519 në Kështjellën e Cloux (Kluks) të Ambuazit. Ishte arkitekt i famshëm, shpikës, inxhinier, piktor e skulptor italian i Rilindjes. Babai i tij Ser Piero da Vinci ishte noter ndërsa e ëma Katerina një fshatare. Leonardo Da Vinçi, fabulist! E njohim si piktorin e madh të rilindjes Europiane,si kimist, skulptor, arkitekt, matematikan etj.Artistin e madh të “Xh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Jul Variboba

Agim Shehu

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Musa Vyshka

Halil Xani

Brahim Avdyli

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Koçi Petriti

Tags: Leonardo Da Vinçi, Leonardo Da Vinci, Da Vinci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet