Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - Nuk E Dua Jeten Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17Nuk e dua jetën

Asnjë fjalë une nuk e flas
prej se shkove e une mbeta
e shkretë
asnjë cast te qetë se gjeta.

Zemra brenda po më plas
se s’kam shpresë se do t’më kthehesh
tani ti
larg meje I qetë prehesh.

Ku jane tani vitet qe I lamë
humbën dhe kujtimet qe I ndamë
nata ty të mori
larg të treti.

Tani si e humbur udhëtoj pa cak
dhe forcë për të vazhduar
nuk kam aspak
mua pa ty asgjë nuk më mbeti.

Ref:
Nuk e dua jetën
nuk e dua as vetveten
nëse ti nuk je këtu pranë meje.

Të thëras në botën tjeter
qdo ditë ty të shkruaj letër
tash veq dua t’më mbulojnë pranë teje.

S’mundem të vazhdoj më tej
tani kur nuk kam arsye
ndjej se qdo gjë brenda
më është thyer.

Rrugën time smund ta gjej
tani nga të nisem nuk di
nuk mund ta vazhdoj më gjat ktë vetmi.

Ku jane tani vitet qe I lamë
humbën dhe kujtimet qe I ndamë
nata ty të mori
larg të treti.

Tani si e humbur udhëtoj pa cak
dhe forcë për të vazhduar
nuk kam aspak
mua pa ty asgjë nuk më mbeti.

Ref:
Nuk e dua jetën
nuk e dua as vetveten
nëse ti nuk je këtu pranë meje.

Të thëras në botën tjeter
qdo ditë ty të shkruaj letër
tash veq dua t’më mbulojnë pranë teje.

Ky tekst u dërgua nga  arjanaRenditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2005
Muzika: Enis Presheva
Orkestrimi: Enis Presheva


Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:


Komente 0


Leonora Jakupi - Nuk E Dua Jeten
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk E Dua Jeten".
3. Video është e këngës "Nuk E Dua Jeten", por nuk këndohet nga Leonora Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.