Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - Ti Vjen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Nue di, a është kjo dashuri
Apo u magjepsëm une dhe ti...
Të përqafoj, dhe dorën t'a shtrëngoj
Kurr të kam pranë më ndrshe jam

Ref:
Ti vjen, dhe më puthë ngadalë
Ti vjen, dhe më ndezë një zjarr
Që kurrë, s'dotë shuhet
Dhe do ta mbaj me xhelozi
Ti vjen, dhe diçka më flet
Ti vjen, dhe qetësinë e vret
Dëshirat, dhe ëndërrat,
I lexon ndër sytë e mi...

Ti më je, dashuria ime e re
Që të gjitha pakë-ngapak mi dhe
Diçka më thotë
Se nuk ka ndjenjë më t' fortë
Sikur kjo, që e kemi sot...

Ref:
Ti vjen, dhe më puthë ngadalë
Ti vjen, dhe më ndezë një zjarr
Që kurrë, s'dotë shuhet
Dhe do ta mbaj me xhelozi
Ti vjen, dhe diçka më flet
Ti vjen, dhe qetësinë e vret
Dëshirat, dhe ëndërrat,
I lexon ndër sytë e mi...


Ky tekst u dërgua nga GreenEye66


Nuk kemi video për këtë këngë.
Leonora Jakupi - Ti Vjen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Vjen".
3. Video është e këngës "Ti Vjen", por nuk këndohet nga Leonora Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:


Komente 0