Më mbaj mend (për 1 muaj)


Leonora Jakupi - A Vritet Pafajsia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Vritet Pafajsia".
3. Video është e këngës "A Vritet Pafajsia", por nuk këndohet nga Leonora Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Leonora Jakupi - A Vritet Pafajsia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  410

Muzika & Orkestrimi:

Edmond Zhulali

Teksti:

Agim Doçi

Këngë e albumit:

"A Vritet Pafajesia"

Këngë e albumit:

"Hite Te Zgjedhura"

Këngë e albumit:

"Sahara / Kaperrolle (Album I Dyfishte)"

Këngë e albumit:

"Greatest Hits: Dilema"

Komente

16 🔥

01/12/1998

1998-11-30T23:00:00+01:00

A vritet pafajësia?!
çfarë faji ka Drenica?!
Pse tremben nga fëmija,
që thërret Azem Galica?

Drenica lind veç trima
ju i lini fëmijët jetima.
Është një komb që don liri,
dhe Kosova është Shqipëri!

Qielli digjet, toka varet
po ku je Adem Jashari?!
Na vranë babën,e na vran motren
Na përzunë,na dogjën votren.

(Refreni, 2 herë)
Mos ma prek ti shkja Drenicën
Se kam gjallë Azem Galicën
Mos ma prek trollin shqiptar
Mijëra vetë,jam vetë e parë

Dhe loti vjen tek gjaku
Dhe gjaku vjen tek loti
Ja foshnjet po i vrasin
Po kullat jo nuk lozin.

Drenica lind veç trima
ju i lini fëmijët jetima.
Është një komb që don liri,
dhe Kosova është Shqipëri!

Qielli digjet, toka varet
po ku je Adem Jashari?!
Na vranë babën,e na vran motren
Na përzunë,na dogjën votren.

Refreni,2 herë

Mos ma prek ti shkja Drenicën
Se kam gjallë Azem Galicën
Mos ma prek trollin shqiptar
Mijëra vetë,jam vetë e parë

Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Agim Doçi
Orkestrimi: Edmond Zhulali

Ky tekst u dërgua nga Albina   iviboy2001Kartolina (2)

31
38

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet