Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - S'ta Lë Kosovën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  14

Ç'ke moj zemër që lëngon?
Ç'ke o shpirti im?
Çfarë ke?
Pse më mundon?

Një dhimbje, dhe gjakun
dhe urrejtjen shekullore
që unë kam në shpirt

Rrjedh ujëvara nëpër tokë
plot me gjakun tonë të ngrohtë shkon mbi Kosovë
Pranvera, lulëkuqe gjaku çel sot nëpër male
Flamur në flakë!

S'ta fal ty lotin e fëmijëve, gjakatar
S'ta fal ty gjakun e këtij dheu legjendar
S'ta le Kosovën, s'ta le zemrën tonë
Është ëndrra që na zgjon

Dhe shpirti i babës që më vrave, gjakatar
jeton tek unë në Drenicën, djep e varr
Mbi varre gjaku që rrjedh mbi Kosovë
Shkon drejt lirisë gjithmonë


Ky tekst u dërgua nga erzana


Nuk kemi video për këtë këngë.
Leonora Jakupi - S'ta Lë Kosovën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'ta Lë Kosovën".
3. Video është e këngës "S'ta Lë Kosovën", por nuk këndohet nga Leonora Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:


Komente 0