Më mbaj mend (për 1 muaj)


Leonora Jakupi - Vajza E Kojshisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza E Kojshisë".
3. Video është e këngës "Vajza E Kojshisë", por nuk këndohet nga Leonora Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Leonora Jakupi - Vajza E Kojshisë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  139

Muzika:

Armend Rexhepagiqi

Teksti:

Aida Baraku

Orkestrimi:

Big Bang (Arbër Gjikolli)

Video Produksioni:

MAX Production

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2014

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 13

Pjesëmarrëse në

SVFM 2014

Komente

4 🔥

05/04/2014

2014-04-05T16:32:01+00:00Mirëserdhe shok në jetën time
quhet spektakël kjo ku unë qëndroj
Eja afrohu shok, mos u frikeso
deri tek unë mund të arrish pa pasaportë
vetëm me zemër të hapur e me zemer plot

REFRENI:
Jam vajza e kojshisë,
e bukura e Shqiptarisë,
por e vujtun jam
si asnjëra mbi këte dhe
Kalova zjarr e hi
e zbathur nëpër shi
gjithë jetën ece
Une fustanin antiplumb
çdo ditë e veshe
dhe buzëqeshe

Ti mendon se jam mendjemadhe
Yjet jetojnë në qiell e jo në tokë
Unë jam veç një më shumë në këtë botë
deri tek e cila mund të arrish pa pasaportë
vetëm me zemër të hapur e me zemër plot

REFRENI:
Jam vajza e kojshisë
e bukura e Shqiptarisë
por e vujtun jam
si asnjëra mbi kete dhe
Kalova zjarr e hi
e zbathur nëpër shi
gjithë jetën ece
Une fustanin antiplumb
çdo ditë e veshe
dhe buzëqeshe

Muzika: Armend Rexhepagiqi
Teksti: Aida Baraku
Orkestrimi: Big Bang (Arbër Gjikolli)
Video Produksioni: MAX Production

Ky tekst u dërgua nga  dini98
Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet