Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 31-03-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi u raportua se ditë më parë kishte qenë e ftuar nderi në zyrën e presidentes Atifete Jahjaga ku gjithashtu është shpërblyer me mirënjohjr nga ajo. E përderisa kishte qenë e ftuar tek presidentja normalisht që rëndësi të veçantë i duhej kushtuar edhe veshjes. Këngëtarja Leonora për veshje i është referuar gjithmonë Valdrin Sahitit mirëpo veshja e saj në zyrën e presidentes del të mos jetë origjinale. Nëse shikoni me kujdes Leonora kishte veshut një fustan të kuq me një setër, veshje e njejtë me atë të ...

 • 27-03-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi ka treguar se është shumë e lidhur me nënën e saj e cila e shoqëron nga do. Ajo ka treguar se ka qenë e lidhur edhe me babain derisa ai ishte gjallë, mirëpo me nënën ka një lidhje tepër më të veçantë. Leonora gjithashtu nuk nguron që ta shfaqë atë edhe në rrjetet sociale pasi shpesh herë poston foto me të. Në foton më lartë mund të shihni Leonorën bashk me nënën e saj....

 • 11-03-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi është fotografuar sot bashk me fotografin e njohur nga Shqipëria Endrit Mertirin, ku shihet duke i dhënë atij një përqafim mkaft të ngroht. Siç shihet dyshja kanë një miqësis shumë të mirë, pasi edhe Leonora sa herë ndodhet në Tiranë nuk nguron ta takojë mikun e tij, ky i fundit ka qenë ai që ka postuar foto bashk me të. Mesa duket Leonora shumë shpejt do të vijë edhe me një fotosesion të ri, kjo mund të ketë qenë edhe arsyeja e vizitës sê saj....

 • 10-03-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi ka qenë sot temë e mediave për shkak të një fotoje të saj e cila ka qarkulluar në rrjetet sociale ku shihet Leonora brenda hollit të Parlamentit të Kosovës. Ajo çfarrë u interesonte të gjithëve të dinin ishte se cila ishte arseyaj që ajo u fotografua atje. Ajo njihet si një mike e mirë e deputetes Ganimete Musliu por nuk besonin të ketë qenë kjo arsyeja se pse ajo ndodhej atje. Mirëpo Leonora ka treguar se ka qenë e ftuar speciale në zyrën e presidentes Atifete Jahjaha. eonora ka konfirmuar se ishte ...

 • 03-03-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi sot feston ditëlindjen e saj. Ajo është prej vitesh në skenë dhe ka një karrierë mjaft të gjatë dhe publiku e njeh prej vitesh. Por nëse nuk e keni ditur ajo sot mbush 37 vjeç dhe ditëlindjen e sjak a vendosur ta festojë në Stamboll por që nuk ka treguar se me kë ndodhet atje?...

 • 29-02-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera në vendin tonaë por që njëkohësisht ruan me shumë fanatizëm jetën e saj private. Ajo nuk ka treguar asnjëherë për media nëse është e dashuruar apo në ndonjë lidhje dhe kjo gjë ende mbetet engimë për ta. megjithatë duhet thënë se Leonora ka goxha një moshë dhe mbase shumë shpejt mund ta shohim me princin e saj të kaltër në krah....

 • 26-02-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi ndodhet sot në Tiranë për shkak se ka shkuar për një vizitë tek vëllau i saj. Ajo ka postuar sot një foto në rrjetin e saj social në Instagram ku shihet e grimosur në mënyrë profesionale dhe dukej mjaft e bukur. E këtë bukuri mahnitëse e kanë mundësinë ta shijojnë sot qytetarët e Tiranës pasi Leonora ndodhet atje....

 • 20-02-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi e ka shprehur disa herë haptazi ndjenjën e saj të madhe të patriotizmit që e ka. Së fundmi ajo ka publikuar një foto të realizuar gjatë viteve 1998-1999 ku shihet ajo bashk me koleget e saj Manjola Nallbani & Ledina Çelo duke kënduar në një koncert të madh humanitar në atë kohë Homazh për Kosovën”. Në fakt ajo çka vihet re është se të trija këngëtaret janë të veshura me unfiromën e UÇK-së. “Emocion që nuk harrohet kurrë”, ka shkruar këngëtarja. Ndryshe ajo ka treguar gjithashtu se ka bajtur rreth 400 koncerte për qëllime bamirëse....
 • 15-02-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi pas një pauze mjaft të gjatë në skenën muzikore ka publikuar së fundmi videoklipin e saj më të ri Pushkë e çifteli. Kënga është me karakter patriotik dhe vjen në bashkpunim me reperin nga Presheva, Gold Ag. Arsyeja e lansimit të kësaj kënge është Festa e Pavarsisë së Kosovë. Kosova mbush plot 8 vite prej se u shpall shtet dhe këtë vit me rastin e festës nuk ka asnjë organizim në kryeqytet. Megjithatë publiku do të kenë mundësinë të kënaqen dhe të shijojnë këngën e bukur të sjellë nga leonora & G...

 • 13-02-2016
  Këngëtarja Leonora Jakupi ka kohë që nuk ka sjellë projekt të ri në skenën muzikore, por në fakt fansat e saj duhet të bëjnë vetëm edhe pak durim pasi kënga e saj më e re është gati. Leonora është shquar gjithmonë për patriotizxmin e saj, mbase edhe pak të tepruar mirëpo kjo është edhe arsyeja që kënga e saj e re është patriotike dhe me mesazh të fuqishëm për shqiptarët. “Këtë projekt e kam filluar afër dy vite arsyeja pse është vonuar është sepse kam dashur që të jetë diçka speciale për këtë festë të madhështore gjithashtu dhe ...

 • 27-12-2015
  Ndonëse janë festat e fundvitit dhe kjo sezonë është mjaft e ngarkuar dhe e ngjeshur për këngëtarët, kjo si duket nuk po i bën fare përshtypje Leonora Jakupit. Kjo pasi ajo nëpërmjet rrjeteve të saj sociale si Instagrami ka bërë të ditur se kohët e fundit ajo ka shkruar për vizitë në Pragë. Sipas një fotoje që Leonora ka postuar në Instagram ajo shihet në rrugët e qytetit të Pragës e veshur plot stil, por që nuk ka dashur të tregojë se me kë ka shkuar ajo në Pragë? Kjo mbetet enigmë....

 • 28-11-2015
  Këngëtarja Lenora Jakupi ka vendosur që sot ti urojë ditëlindjen komandantit legjendar Adem Jasharit në një urim tejet të veçantë. Ajo ka vizituar Lapidarin e Adem Jasharit në Prishtinë dhe ka realizuar një foto pranë tij. Foton më pas e ka publikuar në rrjetin e saj social në Instagram bashk me urimin. 'Urime ditëlindja Komandant! Urime 28 Nëntori ishin fjalët e këngëtares....
 • 28-11-2015
  Këngëtarja e famshme, Leonora Jakupi, është përgatitur si mos më mirë për festën e 29 nëntorit. Me një veshje të vecantë, për të cilën është përkujdesur disenjatori, Valdrin Sahiti, ajo duket për mrekulli, shkruan Indeksonline. “Gati per 28 nentor !, ka shkruar Jakupi në mbishkrimin e fotos....

 • 26-11-2015
  Këngëtarja e mirënjohur, Leonora Jakupi, duket se është përgatitur për ditët e ftohta, që po mbretërojnë këto ditë në vendin tonë. Foto në fjalë flet për një elegancë të vecantë, nga ana e këngëtares, shkruan Indeksonline. Ndryshe, vlen të theksojmë se Leonora, vazhdon të jetë tejet aktive në skenën e muzikës....

 • 22-11-2015
  Dy këngëtaret tona të njohura dhe të dashura për publikun Leonora Jakupi & Vjollca Haxhiu kanë këmbyer së fundmi disa foto së bashku të cilat Leonora i ka postuar në rrjetin e saj social në Instagram. Ende nuk dihet arsyeja e bashkimit të dyshes nëse 1%shtë bërë për ndonjë bashkpunim të ri në muzikë apo mund të kenë mbajtur një koncert së bashku. Megjithatë të dyja për festat e fundvitit do të vijnë me risi......
 • 14-11-2015
  Këngëtarja leonora Jakupi i ka dedikuar në rrjetet e saj sociale një shkrim të veçantë humoristit të njohur Ibrahim Krajkova i cili ka ndërruar jetë mbrëmë për shkak të një atakti në zemër. Leonora ka postuar një foto ku shihet bashk me Lecin(emri artistik i humoristit) dikur në vitet 1996. “Lamtumirë o njeri i mirë që gjithmonë dite të na i mbushesh zemrat me gaz dhe skenën me artin tënd të ndjeshëm. Mungesa jote nuk domëthënë asnjëherë mosprani. Faleminderit për gjithçka që na dhurove. Paqe!”, ishin vargjet e Leonores dedikuar...

 • 08-11-2015
  Këngëtarja Leonora Jakupi ka postuar sot në llogarinë e saj në Instagram një foto ku shihet së bashku me nënën e saj e cila sot feston ditëlindjen. Ajo është kujdesur që në këtë ditë të veçantë të përvjetorit të saj ti dedikoi një shkrim mjaft falenderues mamasë së saj. “Nena ime, dashuria ime , Mbreteresha ime! Ti qe vajin e kthen ne buzeqeshje , ti qe naten e ben dite ... Ti drita e syve te mi , udherrefyesi im ! Urime ditelindja , pac jete te gjate e te lumtur se bashku me ne ! Te dua pa kufi ma e vlefshmja im”. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/46961...
 • 07-11-2015
  ëngëtarja e njohur Leonora Jakupi siç duket këto ditë po i përcjell me vëmendje lajmet nga politika. Ajo me më shumë interes është duke e përcjellur procesin e anëtarësimit të Kosovës në UNESCO, transmeton Indeksonline. Leonora sot ka vizituar Brezovicën ku në lartësi prej 2000 metrave ajo ka lobuar për Kosovën. #KosovoinUnesco #brezovice #2000M, ka qenë mesazhi që e ka shoqëruar edhe me një fotografi këngëtarja....
 • 04-11-2015
  Këngëtarja Leonora Jakupi ka realizuar së fundmi një intervistë për magazine.al, ku ndër të tjerash përveq projekteve të saja të reja muzikore, ajo ka kritikuar edhe disa nga kolegët e saj. Leonora kritikon këngët e sotshme të cilat në të shumtën e rasteve përmbajnë tekste banale. Ajo gjithashtu ka kritkuar edhe këngëtarët të cilët dalin nga vetvetja, duke ndërruar zhandër dhe duke kënduar diçka jasht stilit të tyre. “Një këngëtar e realizon një këngë, menjëherë e publikon tjetri klipin e tij dhe ia pamundëson asaj kënge qënd...

 • 22-10-2015
  ​Këngëtaret Nora Istrefi e Leonora Jakupi, grimerja Sellma dhe stilisti Valdrin Sahiti janë mbledhur për një projekt. Nuk dihet se saktë se çfarë e ka bërë bashkë katërshen por ajo që dihet sigurtë është se ky takim është i një rëndësie të madhe. Kështu është shprehur Sahiti në imazhin e postuar në rrjetin social Snapchat. Mbeten të shihen frytet e këtij takimi tashmë kur Leonora dhe Nora përfliten për projekte të reja në sferën muzikore pas një periudhe të pauzës për të dyja....

 • 22-10-2015
  Këngëtarja e mirënjohur, Leonora Jakupi, nuk është edhe aq aktive në rrjetet sociale. Jakupi, vazhdon të jetë njëra ndër këngëtaret më të famshme në vendin tonë, shkruan Indeksonline. Së fundmi, në llogarinë e saj në Instagram ajo ka postuar një foto, ku dhe duket për mrekulli. Por, kujt i ka dhuruar këngëtarja këtë buzëqeshje kaq të ëmbel … nuk na ka mundësuar që ta shohim....
 • 14-10-2015
  Këngëtarja Leonora Jakupi kohët e fundit po u kushton mjaftë kohë rrjeteve sociale. Pas fotove të një pas njëshme në mbështetje të kombëtares. Ajo së fundmi ka publikuar edhe një foto tjetër në të cilën është shfaqur më me stil se kurrë, raporton indeksonline. Nga fotoja të cilën Leonora e ndau me miqtë e saj në Instagram, ajo duket se e ka filluar një mëngjes të bukur ku edhe ka reflektuar lumturi. Por se kush po ndikon në lumturinë e saj ende nuk e dimë. Pasi që jeta e saj private edhe më tej vazhdon të jetë kogja një enigmë t...

 • 11-10-2015
  Leonora Jakupi edhe më tej vazhdon të jetë njëra ndër tifozët e flakta të kombëtares. Bukuroshja shqiptare përmes një mbishkrimi të vendosur në llogarinë e saj në Instagram ka uruar kombëtaren shqiptare për sfidën e saj të radhës me Armeninë. “Sonte duhet të fitojmë” ka qenë edhe shkrimi i Leonorës....
 • 08-10-2015
  Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi, me anë të një shkrimi në Instagram ka uruar kombëtaren shqiptare për ndeshjen me Serbinë. “Fat per Fitore Kometares Tone #kuqezi #euro2016 # “, ka shkruar Jakupi në mbishkrimin e fotos, transmeton Indeksonline....

 • 24-09-2015
  Këngëtarja e mirënjohur, Leonora Jakupi, ka uruar gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Jakupi, ka uruar nga një vend i vecantë nga Prekazi. “Me Fat Kurban Bajrami , nga vendi i shenjte #prekaz #kompleksiademjashari #ademjashari#drenicë”,ka shkruar Jakupi në mbishkrimin e fotos, transmeton Indeksonline....

 • 15-09-2015
  Këngëtarja e mirënjohur, Leonora Jakupi, me sa duket ditët e ngrohta të verës po i kalon në fshat. Jakupi, teksa është parë e veshur me shumë stilë, ka shfrytëzuar rastin për të bërë disa fotografi nën molla, shkruan Indeksonline. Ndryshe, Jakupi, vazhdon të jetë njëra ndër këngëtarët më të pëlqyera në vendin tonë....

 • 01-09-2015
  Këngëtarja Leonora Jakupi ndonëse nuk ishte fare aktive këtë verë, ajo nuk është se po harrohet totalisht nga fansat e saj. Leonora edhe pse jo shumë aktive me koncerte dhe në muzikë, ajo është mjaft shpesh dhe pothuajse çdo ditë aktive në rrjetet e saj sociale. Së fundmi Leonora ka postuar një foto ku shihet portreti i saj i vizatuar nga një fans i saj me emrin BEKA. Sipas burimeve të teksteshqip.com sezona e vjeshtës do ta gjejë atë me një projekt të ri muzikor, një këngë e re me klip....

 • 28-08-2015
  Këngëtarja e mirënjohur, Leonora Jakupi, shquhet për sharmin e saj. Zëri i saj i ëmbël, bënë që ajo të ketë fansa të shumtë nga trevat shqiptare. Leonora, për asnjë moment nuk harron më të afërmit e saj, e sidomos me nënën e saj, për të cilën thotë se e ka një lidhje shumë të vecantë, shkruan Indeksonline. “#zemraime #nenaime #ebukuraime”, shkruan Jakupi në mbishkimin e fotos....

 • 20-08-2015
  E bukur, e adhuruar dhe përherë e ëmbël, është këngëtarja Leonora Jakupi. Ndonëse me gjithë këto të mira, ajo është ende beqare, së paku kështu thotë. Leonora prej kohësh e ka paralajmëruar videoklipin e këngës së re, por deri më tani asgjë nuk ka dalur në shesh. Përndryse, Leonora Jakupi këtë verë ka pasur rast ta shijoj më shumë diellin e detin, të cilit një prej ditëve ja ka hapur krahët me shumë dashuri. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/45118...
 • 17-07-2015
  Jo vetëm që është e njohur për patriotizmin e saj, por Leonora Jakupi po tregon se është edhe një besimtare e fortë. Ajo posa u fal namazi i Fitër Bajramit, e ka publikuar një foto në Instagram ku u uron këtë festë të gjithë besimtarëve musliman. Leonora ka shkruar: O njerëz të mirë. Me fat Fitër Bajrami! Allahu ju bekoftë me të mirat e tij....


Faqet:
1
>
>>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017