Leonora Poloska
Leonora Poloska
Leonora Poloska
  • Vendlindja:
  • Shkup
  • Jeton në
  • Maqedonia e Veriut
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Maj 1982
  • Horoskopi:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Leonora Poloska është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Ajo bashke me karrieren e vete qe kishte u dallua me kengen e saj te pare "Shpresa e ardhmerise". Ajo filloi per here te pare ne skene ne moshen 16 vjeçare ku mori nje shperblim ku quhej "kengenia" ne Shkup ajo mori pjese edhe ne shume festivale te Kosoves ku me kengen qe kishte perpunuar ketu pikerisht ne Kosove mori nje karriere te mire. Ajo eshte e martuar me Andin Randobrava dhe ka nje vajze me emrin Andora.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.67m
Pesha: 60kg
Ngjyra e syve: E kaftë
Ngjyra e flokëve: E zezë
Muzika e preferuar: R&B
Këngëtari/ja i/e preferuar: Beyonce Knowles, Gloria Estefan, Sting, Stevie Wonder
Filmi i preferuar: Vanilla Sky, Original Sin
Aktori/ja i/e preferuar: Angelina Jolie, Tom Cruise
Vendi më i preferuar për dalje: Anja, Skupi, Te Kaça
Pija e preferuar: Tonik
Ngjyra e preferuar: E kuqe, e kaltërt (ngjyrë qielli) dhe e gjelbërta
Profesioni momental: Këngëtare
Talenti sekret: Vizatimi i karikaturave
Sporti i preferuar: Tenisi, Noti
Sportisti/ja i/e preferuar: Andrea Agasi, Ana Kurnikova
Hobi: Shkrimet
Moto juaj: Për diçka që je i sigurtë në jetë, çdo herë lufto
Stili i veshjes: Preferoj stilin oriental
Menaxheri: Albert Poloska
Kompania inçizuese: Studio "Wizard" - pronë e Artan dhe Ardian Kastratit

Në Janar 1995, Leonora Poloska merr pjesë në Nota Fest 1995 me këngën "Nje Cike Dashuri". Karrierën e saj e ka nisur shumë e re në moshë duke u ngjitur për herë të parë në skenë në moshën 13 vjeçare në festivalin Nota Fest 1995, bashkë me artistë të tjerë të mëdhenj dhe ajo njihet si pjesëmarrësja më e re në moshë në një festival për të rritur. Por, ka qenë zëri dhe potenca e saj që i dhanë asaj të drejtën që të ngjitet në skenë dhe të përfitoj zemrat e publikut duke u shpërblyer edhe me çmimin për interpretim më të mirë për këngën “Një çik dashuri”.

Në Janar 1996, Leonora Poloska merr pjesë në Nota Fest 1996 me këngën "Ikin Po Ikin". Karriera e saj është kurorëzuar me çmimin e parë të jurisë së këtij festivali për këngën “Ikin po ikin”, çmim i cili atë vit iu nda edhe këngëtarit Selami Kolonja.

Në Nëntor 1998, Leonora Poloska merr pjesë në Nota Fest 1998 me këngën "Pika Shi Në Zemër". Pas dy viteve i rikthehet përsëri festivalit, ku përsëri fiton çmimin për interpretim më të mirë.

Në Nëntor 1999, Leonora Poloska merr pjesë në Nota Fest 1999 me këngën "Engjujt E Fantazmës", ku shpallet edhe fituese e çmimit të parë të festivalit me këtë baladë të fuqishme.

Në vitin 2002, Leonora Poloska publikon albumin "Leonora Poloska", ose ndryshe te titulluar "Ylli I Dashurisë".

Në vitin 2003, Leonora Poloska publikon albumin "Te Dua S'te Dua".

Në Shtator 2004, Leonora Poloska merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2004 me këngën "Jo Jo Jo".

Në vitin 2004, Leonora Poloska publikon albumin "Nuk Dorezohem".

Në Dhjetor 2004, Leonora Poloska merr pjesë në Zhurma Show 2004 me këngën "Te Dua, S'te Dua".

Në Qershor 2005, Leonora Poloska merr pjesë në PoliFest 2005 me këngën "Harroji".

Në Dhjetor 2005, Leonora Poloska merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "U Genjeva".

Në Shtator 2006, Leonora Poloska merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2006 me këngën "Ta Fala Zemren".

Në Dhjetor 2006, Leonora Poloska merr pjesë në Zhurma Show 2006 me këngën "Do Te Digjesh".

Në vitin 2006, Leonora Poloska publikon albumin "Do Të Digjësh".

Më datë 20 Tetor 2007, Leonora Poloska publikon videoklipin "Shko".

Në Maj 2008, Blero merr pjesë në VFM 2008 me këngën "Crazy", në bashkëpunim me Leonora Poloska.

Më datë 5 Korrik 2010, Leonora Poloska publikon videoklipin "Kush O Mama", në bashkëpunim me Mc Kresha. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 26 Gusht 2010, Kengetare Te Ndryshem publikon videoklipin "Nje Shekull Dashuri". Muzika e këngës u punua nga Selami Kolonja, teksti u shkrua nga Selami Kolonja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Robert Bilbilov. Videoklipi u prodhua nga Alexander Video.

Më datë 16 Prill 2011, Leonora Poloska publikon videoklipin "Engjulli Im".

Më datë 3 Korrik 2013, Leonora Poloska publikon videoklipin "I Need Your Love".

Më datë 30 Maj 2014, Leonora Poloska publikon videoklipin "Me Neve", në bashkëpunim me B-Boy. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics. Me këtë këngë, Leonora Poloska merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Në Nëntor 2014, Leonora Poloska & Kanita marrin pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Digjem Per Ty".

Më datë 1 Dhjetor 2015, Ardit Bexheti publikon videoklipin "Ai Shikim", në bashkëpunim me Leonora Poloska.

Më datë 23 Tetor 2019, Leonora Poloska publikon videoklipin "S'ishte Fat".

Më datë 23 Tetor 2021, Leonora Poloska publikon videoklipin "Pse". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Andin Randobrava.

Në Maj 2022, Leonora Poloska merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Pse".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Leonora Poloska »

Komente 4