Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 12-03-2016
  Muajin janar të këtij viti këngëtarja nga Shkupi Leonora Poloska e filloi me ndryshimin e statusit në Facebook ku nga single e kishe kthyer në një marrëdhënie, më pas u zbulua se edhe kush ishte djali që i ka marrë zemrën asaj. E si duket çdo gjë ka shkuar mirë pasi sot çifti Leonora Poloska & Andin Randrobrava janë kurorëzuar edhe me fejesë. Ata kanë publikuat në rrjetet e tyre sociale foto nga ceremonia e fejesës së tyre ku shihen edhe teksa kanë shkëmbyer unazat. Urime çiftit më të ri të skenës sonë....

 • 21-01-2016
  Këngëtarja Leonora Poloska me datën 1 janar 2016 ndryshoi statusin e saj në facebook, nga single duke e kthyer në një marrëdhënie, por pa e identifikuar se kush ishte personi. Por sot në rrjetet sociale kantautori i njohur Andin Reshat Randrobrava ka publikuar në rrjetin e tij social në facebook një foto ku shihet bashk me Leonorën në një qendër tregtare të Shkupit. With my love ka shkruar Andini në mbishkrimin e fotos e ndërsa na ka lënë të kuptojmë se mbase ata të dy janë në një lidhje dashurie. Këtë gjë e konfirmojnë edh...

 • 02-01-2016
  Këngëtarja e njohur nga Maqedonia Leonora Poloska vitin 2016 siç duket e ka nisur me risi në jetën e saj private. Ndonëse në tërë këto vite karrierë ajo nuk është dëgjuar për ndonjë lidhje, por 2016-ta nuk po e gjen Leonoren single. Kjo pasi ajo në rrjetin e saj social në Facebook ka ndryshuar statusin nga beqare, në në një marrëdhënie, mirëpo pa dashur të bëj tagg apo të tregojë se kushë është personi. I urojmë Leonorës shumë fat!...

 • 20-12-2014
  Emisioni Prive, ditë më parë ka bërë të ditur për shikuesit se kënga Do të digjesh e këngëtares Leonora Poloska është vjedhur nga bullgarët, pasi e njejta melodi është pjesë e këngës Na Moeto Myasto e kënduar nga këngëtarja bullgare Kristiana. Por teksteshqip.com ka kontaktuar me kompozitorin e kësaj kënge, Ocko Vasilkovski i cili ka thënë se këtë këngë e kishte pregaditur për Leonorën në vitin 2006, por që ka vendosur të krijojë një version remix të kësaj kënge: Po, unë e bëra këtë këngë për këngëtaren Leonora Poloska në v...

 • 02-12-2014
  Leonora Poloska, këngëtarja e dashur e skenës vjen në një intervistë ekskluzive për teksteshqip.com. Së fundmi Leonora është paraqitur në festivalin Kënga Magjike me një këngë të punuar nga Darko Dimitrov, në duet me vogëlushen Kanita. Se si erdhi deri tek ky bashkpunim dhe detajet e tjera në i tregon vetë Leonora në intervistën në vazhdim... TeksteShqip: Leonora, jeni paraqitur së fundmi në festivalin Kënga magjike në duet me Kanitën e vogël. Na tregoni pak si ju erdhi ideja për këtë bashkpunim kaq intresant? Leonora Polosk...

 • 04-11-2013
  Këngëtarja Leonora Poloska ka vendosur që kohëve të fundit ti bëjë vetes pushim nga angazhimet në këngë. Ajo është një këngëtare që sa herë që sjellë këngë në skenën muzikore ti bëhen hite kështu që këto hite preferon ti sjellë më rrallë e për mall. Sa i përket jetës private Leonora aktualisht e ka zemrën të përshkuar nga dashuria por jo në një masë të madhe. Në intervistën dhënë “Zërit” ajo flet më shumë për punën dhe jetën e saj jashtë këngës. Kohëve të fundit si duket paksa jeni distancuar nga skena, cilat janë shkaqet? Nuk kam ndonjë arsye konkrete e cila më ka distancuar nga kënga, mirëpo kur kam nevojë për një pushim at...
 • 27-10-2013
  Këngëtarja shqiptare, Leonora Poloska, ka pranuar se ajo do të falte tradhtinë, por vetëm nëse ajo është fizike. Këto pohime këngëtarja e njohur për shumë hite i bëri në një intervistë për emisionin Prive në Klan Kosova. “Po, do ta falja tradhtinë nëse është fizike. Nëse është më shumë se fizike…JO”, ka theksuar Leonora. Këngëtarja u pyet po ashtu edhe për vendin më të çuditshëm ku ajo ka bërë seks dhe nëse është e zhurmshme në seks, preferenca që ajo nuk i zbuloi për publikun. Leonora Poloska njihet për hitet si “Engjull...

 • 06-07-2013
  Leonora Poloska eshte nje kengetare, e cila sa here qe ben nje kenge te re, merr vemendjen e medieve dhe te fansave te saj. Nuk e shohim shpesh me kenge apo klipe te reja, sepse sic thote ajo, ne nje interviste te dhene per suplementin “Summer Time”, kenga per te eshte si nje femije qe e mban ne bark dhe te cilin duhet ta rrisesh me dashuri dhe me perkujdesje. Leonora thote se kengen nuk mund ta interpretosh si aktrim, por duhet ta ndiesh tekstin dhe muziken qe kendon. Vetem keshtu kenga do te kete suksesin e saj. Kenga me e re e Leonores “I Need your love”, nuk eshte nje thirrje qe ajo ia drejton dikujt, pasi thote se eshte gjithmo...
 • 30-06-2013
  “I need you love” kështu quhet kënga e cila sapo ka ardhur me një video shumë ‘hot’, nga këngëtarja Leonora Poloska. Kishte humbur për disa kohë, arsye të cilat mund të jenë të shumta, por ne nuk duaam ti përmendim ato që dikur më parë shkruanin dhe flisnin mediat, e rëndësishme është se ajo është rikthyer me një këngë shumë ritmike dhe verore, ku në këtë rikthim këngëtarja shqiptare nga Maqedonia zhvishet duke treguar linjat e saj sexy. Muzika e kësaj kënge është realizuar nga CekicBeatz, ndërsa teksti dhe muzika është krijuar nga Vi...

 • 30-06-2013
  Leonora Poloska ka vendosur qe rikthimin e saj ne skene ta beje me nje paraqitje me ndryshe. Ajo eshte ne perfundim te kenges se re, te cilen do ta sjelle bashke me videoklip, te pergatitur nga “Max Production”. Kenga per te cilen kengetarja nuk ka dhene emer te sakte, ka gjase te titullohet “I need your love, eshte punuar nga Cekic dhe Vigani i “Kaos” dhe do te promovohet diten e diel ne emisionin “Nje kafe me Labin”. “Kenga eshte dance, eshte pergatitur per sezonin e veres, ku une paraqitem pak me ndryshe se herave te tjera. ...

 • 09-06-2013
  Leonora Poloska koheve te fundit i ka munguar skenes muzikore, ndonese me zerin dhe interpretimin e saj, ajo ka arritur te korr mjafte shume suksese. Leonora na bene te ditur se shume shpejte do t’i rikthehet skenes me disa projekte muzikore. “Ne fakt koheve te fundit nuk kam qene aktive ne skene per shkak te angazhimeve profesionale te cilat jane te lidhura me muziken. Mirepo adhuruesve ju beje te ditur se do ta kompenzoj mungesen duke ua sjelle disa kenge dhe videoklipe te reja te cilat jam duke i punuar tani”, ka thene ajo per “...

 • 25-11-2012
  E suksesshme në karrierë, mbase gjithnjë pretenduese për të ecur përpara, por s'duket fati nuk po i buzëqesh në dashuri. Edhe këtë vit këngëtarja nga Maqedonia Leonora Poloska po e përmbyll pa të dashur. Megjithatë ajo ndjehet mjaftë optimiste se një ditë do ta takoj djaloshin e ëndrrave të saj me të cilin shpreson të ketë një të ardhme të ndritur. Leonora aktualisht është shumë e angazhuar në fushën e këngës, ajo do të sjellë disa projekte të reja muzikore tani në këtë fundvit, dhe përveç këngëve ndoshta do të mund të sjellë edhe ndonjë videoklip për adhuruesit e saj. Leonora në intervistën dhënë Zërit do të zbuloj rreth anga...
 • 28-02-2012
  Ajo ka kohe qe eshte zhdukur nga skena muzikore duke pasur keshtu nje pauze teper te madhe, edhe pse neper mbremje muzikore dhe koncerte eshte pare koheve te fundit. Arsyeja per kete pauze eshte se kengetarja e njohur Leonora Poloska deshiron te qetesoje veten dhe te marre nje energji me pozitive perkunder asaj se cfare po ndodh ne skenen shqiptare. Deshiroj te marr veten per nje kohe, po kenaqem ne mesin e familjareve te mi duke mbledhur energjine per t'u rikthyer pas nje kohe akoma me fuqishem, – tregon kengetarja pas nje bisede te cilen e realizuam me te. Projektet e saj muzikore i kane munguar shume publikut shqiptar. Kenge...

Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017