Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leoo & Lantti - Te Kerkoj (Feat. No Teww)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Kerkoj" kënduar nga Leoo & Lantti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Artyy - Te Kerkoj

Gjithmon e kujtoj diten, qe vendose t'jesh pa mu
Nuk mund ta harroj kurr, ishte shum e vshtir per mu
T'kerkova 1 shpjegim, pa fol ecje me qetsi
Ishte nje dit shum e tmershme, mori fund kjo dashuri
Rruga jon aty ndryshoi, ti more 1 rrug pa kthim
Koken pas me se ktheve, mle me 1 plag pa sherim
Syt m'mbushen me lot, edhe sot kur e kujtoj
Fjala fundit qe me the, Artiol me s'mund te takoj
A e di sa mu thy zemra, a e di sa pikoi loti
Me fjal nuk ta shpjegoj, ate e di vec Zoti
Voglushja ime shtrenjt, t'lutem degjoji keto fjal
T'lutem me mu rikthehu, mos qendro me tjeter djal
Se askush si un ste do, si un ste respekton
Ti kurr mos e harro, kjo zemer te kerkon
Zemra me rreh fort, edhe sot kur e kujtoj
1 cast t'jemi si me par, vetem keq un deshiroj ..

REFRENI 1×
TI E DI SE SA SHUM ME MUNGON
VETEM TI JE AJO QE ZEMREN MUA MA SHERON
1 PYTJE PO TA BEJ KOHEN TON A E KUJTON
KJO ZEMER TY TE KERKON
VETEM TY TE KERKON

Sot gjithcka esht ndryshe, s'mund tpranoj realitetin
Artioli ka ndryshu, nuk ngjan me me te vjetrin
Mendjen e kam tek ti, asnje vajz tjeter nuk shoh
Per mu je vetm ti, edhe pse kan kalu koh
Tlutem me mu rikthehu, ndoshta edhe kam gabu
Gabimin qe e bona un kam me permirsu
Gabimet jan njerezore, njerez jemi edhe ne
Pse vetem nje gabim duhet te vedos per ne
Dashuria jon esht e destinuar qe te vazhdoj
Sa t'kam dasht edhe sa tdu, ket koha do ta tregoj
Zemra me rreh fort, edhe sot kur te shikoj
1 cast t'jemi si me par, vetem kaq un deshiroj

REFRENI 2×
TI E DI SE SA SHUM ME MUNGON
VETEM TI JE AJO QE ZEMREN MUA MA SHERON
1 PYTJE PO TA BEJ KOHEN TON A E KUJTON
KJO ZEMER TY TE KERKON
VETEM TY TE KERKON

Marioo - Te Kerkoj

Nje trendafil,te kam sjell
te bukur si ti
si rreze dielli,rrezaton
me fal dashuri
kur jam me ty
shpejt dita kalon
sa hap e mbyll syt
naten e mire
ne telefon
me thon zeri yt
Per ty mendoj
te kam ne mendje
nga mengjesi
deri ne mbremje
fytyra embel
si nje engjell
syt e tu i shoh ne enderr
Ref.1
Te kerkoj Te kerkoj
Ne cdo mbremje
ne endrrat e mia
ne te dy,kombinojm
si melodia dhe poezia

Me pelqen,je e vecant
ndryshe nga tjerat
ti shkelqen si diamant
ti je me e mira
per ty ndjej,cdo dit e me shum
duhet tme besosh
ske rendesi,cfar njerzit thon
dashuria nuk njeh mosh

Per ty mendoj
te kam ne mendje
nga mengjesi
deri ne mbremje
fytyra embel
si nje engjell
syt e tu i shoh ne enderr

Granit Ahmeti - Te Kerkoj

Ket vere e shum qytete une te kam kerkuar,
asnjeher sikur sonte nuk me ke munguar,
por ti si per inati te ma shuash besen,
ndrrove qytetin numrin dhe adresen..

Ref:
Kerkova n'Prishtin,
te kerkova ne Gjilan,
cdo njeri kam prit
ata pergjigje sme dhane
Kerkova n'Gjakove ,
dhe kerkova dhe ne Peje.
Po jetoj me shprese ,
se nje dite une do te gjeje..

Mendova koha kalon e plaget sherohen,
dhe jetoj une pa ty mendova do t;mesohem
nuk del prej zemre dashurija ime e vjeter
provova te harroj por te dua me teper..

Ref:
Kerkova n'Prishtin,
te kerkova ne Gjilan,
cdo njeri kam prit
ata pergjigje sme dhane
Kerkova n'Gjakove ,
dhe kerkova dhe ne Peje.
Po jetoj me shprese ,
se nje dite une do te gjeje..

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 23/04/2012
Festivali: Çelësi Muzikor 6Komente mbi këtë këngëLeoo & Lantti - Te Kerkoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Kerkoj".
3. Video është e këngës "Te Kerkoj", por nuk këndohet nga Leoo & Lantti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.