Më mbaj mend (për 1 muaj)


Leotrim Kastrati - Nora
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nora".
3. Video është e këngës "Nora", por nuk këndohet nga Leotrim Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Leotrim Kastrati - Nora  (Feat. BlackLion & Spell)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/11/2013

2013-11-11T21:10:12+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nora" kënduar nga Leotrim Kastrati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Leotrim Kastrati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Endri - Nora

REF:
Qysh mujte mu largu
largu...
Qysh mujte mu largu
largu...

E prej dores shpejt m'ke dal
m'ke dal
E prej dores shpejt m'ke dal
m'ke dal

Spo foli un po fol plaga
ksaj here t'thirri thik
se shpirtin ma therre
tpakten kur tem sheh jepem qehre
sa keq po nihna kur po tsho nkerre

kshtu qe xhanem tkom dasht tamon
mos thuj harrom sjan kujtime qe
fshihen me harrëm, dyt u kallem
asnjani tjetrit nuk ja falem ok

M'ke thon nuk tlo vet
t'kom dhon dashni e jo lek
dashnie e vertet m'ka lshu
kemerr um ka rrejt

un jam endri ajo mdjegi
pom dhem shpirti
amo pe maj mrena
um ke majt mu tum thon rrena
e tash shum e ron gjendja

REF:
Qysh mujte mu largu
largu...
Qysh mujte mu largu
largu...

E prej dores shpejt m'ke dal
m'ke dal
E prej dores shpejt m'ke dal
m'ke dal

Ej Nora Nora prej se tnjo
mu ka nal ora
a je tu ma bo per inati
kallxom ku o forja se
ej nora nora prej se tnjo
mu ka nal ora
a je tu ma bo per inati
kallxom ku o forja se

jom tu lujt mas teje
na ka majt 1 pej i holl
amo ti e preve
du me dit qysh u ndjeve
kur ma kape zemren
edhe per toke ma theve

Un jam Endri ajo mdjegi
pom dhem shpirti
amo pe maj mrena
um ke majt mu tum thon rrena
e tash shum e ron gjendja
Se hala un e maj mrena

T'lutna mos u bo nervoz me mu
T'lutna mos u bo nervoz me mu
T'lutna mos u bo nervoz me mu

Qysh mujte mu largu
Largu...
Qysh mujte mu largu
Largu...

E prej dores shpejt m'ke dal
M'ke dal
E prej dores shpejt m'ke dal
M'ke dal

Valon Bytyqi - Nora

Oh çme zgjove nga kjo natë
Lajmerime lajmerove
Kur endrroja per ty vashë
Per ditet, e bukura rinore

Rruges te shof e merzitur
Me flok te shprishura nga era
Mendon qe më ste dua
Mendon qe te kam harruar

Noraaa ouoouou noraaa
Ououou noraaa un te dua noraaa (2x)

Prej dritares kur shiqoj
E deshpruar me buzqesh
Shpalon floket me shikon
E dashur, e imja do te jesh

Te dashuroj deri ne vdekje
Te betohem ne tyyy
Jeta ime ti me je
Je drita, e syve tmii

Noraaa ouoouou noraaa
Ououou noraaa un te dua noraaa (2x)

Memi - Nora

isha ulur ne nje ven e ty te pash disa lule mi dhurove ndashuri rash syt e tu sikur zjarr me kan djeg.Eja te lutem ty te prettt e imja jet.

NORA un per ty per ty per ty po kendoj jeten moj me tyj me tyj me tyj dua ta kaloj.
Ti me je lulja lulja lulja e rinis me ndjek moj hija hija hija e dashnis.

Kur te pash un ti moj me ke habit, DISA LULE tine dor i mban gjdo dit beso moj jeta fati moj me esht merzitttt...

Syt e tu ne zemren time me bojn drit.
NORA un per ty per ty po kendoj jeten me ty moj me tyj me tyj dua ta kaloj.
ti me je lulja lulja e rinis me ndjek hija hija hija e dashnis

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Leotrim Kastrati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë