Më mbaj mend (për 1 muaj)


Leotrim Kastrati - Dasma E Nipit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma E Nipit".
3. Video është e këngës "Dasma E Nipit", por nuk këndohet nga Leotrim Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Leotrim Kastrati - Dasma E Nipit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2018"

Komente

Asnjë Koment

31/12/2018

2018-12-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dasma E Nipit" kënduar nga Leotrim Kastrati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu - Dasma E Nipit

Dasma e nipit ja ka nis
Hallat ërdhen n'derë te shpisë
Dilni krejt o më i prit
Gzimë i madhë me martu nip

Kur vijnë tezët një nga një
Dasmes i japin hjeshin
Ty moj motër për hajr t'koftë
Çifti i ri ju trashigoftë

Ty moj motër për hajr t'koftë
Çifti i ri ju trashigoftë

Lujn hallat e tezët
Atmosfera ndezët
Kjo dit nuk harrohët
Nipi po martohët

Lujn hallat e tezët
Atmosfera ndezët
Kjo dit nuk harrohët
Nipi po martohët

Për hajr t'koftë o vëlla kjo re
Ti për dasëm mos kurse
Defat me veti i kem marrë
(...)
E knojna nusën hiq pa nal

E martojm djalin e motrës
E ka tezja yll te botës
Urimë oj motër reja
Sontë e mirë koka neja

Urimë oj motër reja
Sontë e mirë koka neja

4x
Lujn hallat e tezët
Atmosfera ndezët
Kjo dit nuk harrohët
Nipi po martohët

Violeta Kukaj Retkoceri - Dasma E Nipit

N´kater anet degjohen zurlat e tupanat
ne dasmen e nipit po vijn dajallaret
ne dasmen e nipit po vijn dajallaret
del motra ke dera vellezerit me i prit mir se vini vellezer ne dasmen e nipit
del motra ke dera vellezerit me i prit mir se vini vellezer ne dasmen e nipit.
Kan dal tan mahalla dajet ti shikojn me kenge e me valle te nipi si shkojn
me kenge e me valle te nipi si shkojn
del motra ke dera vllezerit me i prit mir se vini vllezer ne dasmen e nipit
del motra ke dera vllezrit me i prit mir se vini vllezer ne dasmen e nipit.
Prej gezimit dajallaret alltit i kersasin para shtepis motres tupanin e plasin
para shtepis motres tupanin e plasin
del motra ke dera vllezrit me i prit mir se vini vllezer ne dasmen e nipit
o del motra ke dera vllezerit me i prit
mir se vini vllezer ne dasmen e nipit.
Më Shumë Këngë Nga Leotrim Kastrati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë