Tema: Poezi Për Stinët

Vjeshta

Ne kurorat e pemeve
Ngjyrat shkelqejne
Erdhi vjeshta
Nje stine qe te gjithe
E pelqejne
Eh sa e bukur vjeshta
Kur ecen neper park
Shkikon gjethet e pemeve
Teksa bien pak e nga pak
Si flutureza te arta
E te kuqerremta
Duken gjethet e pemeve
Teksa fluturojne
Vendin ane e mban
Ato po mbulojne
E Teksa njera prej tyre
Mbi supin tim ra
Une e lumtur qesha
E gezuar i thashe
A me merrni dhe mua
Te fluturoj
E vendin kudo te shikoj ?
Por gjethja iku
E s'me degjoi
Udhetimin e saj te gjate
Ajo vazhdoi

- poezi nga Leticia Senaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  42Më shumë nga Leticia Senaj