Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lezi & Bedi - Pse Shqiperine E Ndane Ne Mure  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Amaneti I Adem Jasharit"

Komente

Asnjë Koment

03/12/2014

2014-12-03T08:37:11+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pse Shqiperine E Ndane Ne Mure" kënduar nga Lezi & Bedi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lezi & Bedi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vellezerit Bajra. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pse Shqipnin e ndan ne mure
Mos me u pa more vllau me vlla
Kush kta tela naj pat thure
O zogjt e shqipes me naj ndae

Kangen ton e vershoi loti
Vjen nga bjeshka lajm i zi
Kush ja vret Kosovs lulet
O kush e vrau ket djal te ri

Te ai gur i mallkuar
Qe na vuri hasmin ne mes
Pushon trupi i Luanit
O porse vepra nuk i vdese

Pysin zanat per Luanin
Kush e rriti ate shtatlis
Si shendrit rrezja Diellit
O plaga n'ball hije naj kishe

Me ja u sjell shokve barotin
Si shqiponja malet kalonte
Ball per ball me hardhi t'serbit
O pushka e tij sa mire kendonte

Ne Gllogjan pat lind Luani
Per liri e rriti nana
Amanet t'ja runi pushken
O po ja u lo juve moj zana

Amanet t'ja runi pushken
O po ja u loeeee
O juve moj zana oheejMë Shumë Këngë Nga Lezi Dhe Bedi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet