Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Lidia Lufi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
BIOGRAFIA: Lidia Lufi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe jazz. Në vitin 2017, Lidia Lufi ishte finaliste në The Voice of Albania 6, ku spikati për vokalin e saj. Po në atë vit, ajo mori pjesë në festivalin e muzikës qytetare në Shkodër duke fituar çmimin e dytë me këngën “Vajza shkodrane”. Më datë 4 Qershor 2018, Lidia Lufi publikon videoklipin "Home". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga vetë Lidia Lufi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Në Tetor 2018, Lidia Lufi mer...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Voice Of Albania

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Nilsa Hysi

Laura Lila

Zhorzheta Sota

Megi Demiri

Migena Rinxhi

Xheni Bekolli

Anastasja Skënderaj

Verona Berisha

Alma Saramati

Eli Qorri


Tags: Lidia Lufi

Lidia Lufi në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet