Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lidia Lufi
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
Këndon kryesisht: pop jazz

Lidia Lufi është këngëtare. Në vitin 2017, Lidia Lufi ishte finaliste në The Voice of Albania 6, ku spikati për vokalin e saj. Po në atë vit, ajo mori pjesë në festivalin e muzikës qytetare në Shkodër duke fituar çmimin e dytë me këngën “Vajza shkodrane”.

Më datë 4 Qershor 2018, Lidia Lufi publikon videoklipin "Home". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga vetë Lidia Lufi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj.

Në Tetor 2018, Lidia Lufi merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Duaj".

Në Dhjetor 2018, Lidia Lufi merr pjesë për herë të parë në Festivali I 57-Të Në Rtsh me këngën "Rrëfehem", me muzikë nga Enis Mullaj dhe tekst të vetë Lidia Lufit.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Finaliste në

The Voice Of Albania

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0