Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Lil Ami - Pse  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/02/2008

2008-02-27T15:03:23+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 5Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pse" kënduar nga Lil Ami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lil Ami i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Samanta - Pse

Pse zemren ma ke marr kur ti nuk din me dasht
Pse zemren ma ke marr kur mo nuk jena bashk
Frymen ma ke marr,kohen ma ke marr,
Jeten ma ke marre,Tona mi ke marre

Sa jem dasht e harrove du me t'pa ku je ti
pa ty fle me ty zgjohem,
Helmi zemres time ti
sa jem dasht e harrove du me t'pa Ti e di
Pa ty fle me ty zgjohem...***
Helmi zemres time ti

Nuk e di a me ndjen kur na shihem
un thjesht po nihem
se akoma e Kom un deshiren me ty
e du e du e du dhe pse ai nuk bo per mu
e du e du asnjehere se kam kuptu

Pse zemren ma ke marr kur ti nuk din me dasht
Pse zemren ma ke marr kur mo nuk jena bashk
Frymen ma ke marr,kohen ma ke marr,
Jeten ma ke marre,Tona mi ke marre

Sa t kom dasht e harrove du me t'pa ku je ti
pa ty fle me ty zgjohem,
Helmi zemres time ti
sa t kom dasht e harrove du me t'pa ti e di
Pa ty fle me ty zgjohem
Helmi zemres time ti

Me lendon por un e fal se ai o kon i pari
veten time s'di ta nali ooo
e du e du e du dhe pse ai nuk bo per mu
e du e du asnjehere se kam kuptu.

Pse zemren ma ke marr kur ti nuk din me dasht
Pse zemren ma ke marr kur mo nuk jena bashk
Frymen ma ke marr,kohen ma ke marr,
Ti je genjeshtar s'munem me ta fal.

C4Ni - Pse

repp:1

ka te kthejsh kryt
jo sen mir nuk she
se gjdo sen ka ndryshu
e nuk osht sikur dje
edhe vllau vllaun
sod nuk e njeh
e sheh njerin du dek
edhe qaty e le
si nimon hiq kerkujt
se menon veq per veti
ka ndrru krejt njerzimi
u prish kejt mileti
ka ndrru popullata
u flliq edhe shteti
qysh me vjedh pare
kta menojn vet me veti
spodi as qa me thon
besom zor ekom me shkrujt
kur dikush osht tu kesh
e dikush osht tu vujt
dikush fle en hotel
se me pare osht tu lujt
dikush shtrit nasfallt
gjdo nat nrrug osht tu bujt
po ti preke nzemren tone
kallxom qysh e kishe qujt
kur per ty nuk ja nin
si intereson kerkujt
pse spo han buk en shpi
sedi pse nuk je tu mujt
dikush lutet per me pas
qato qe ti je tu e gjujt

reff:

e pa drejt
qenka kjo bot
dikush gzim
e dikush lot
pse e keqja
neve na pret
pse e mira
mo sosht ka flet

repp:2

horroj senet e tkqia
zavencoj me do tmira
edhe njeke ondrren tone
ndaq me tu plotsu deshira
njeke rrugen e drejt
mos me pa mo marrzira
se na ktu po jetojm
nven tmusht me trazira
se sa fmin e sheh nrrug
qe osht tu shit cigare
sa femna e shet vetin
edhe hiq si vjen marre
sa tri jon hi ndrog
qe me dal skan pas qare
e jon edhe do tjer
ngrehin gisht per pak pare
e sa tri jon pa pun
qato jon tu u largu
sa vjedhja osht tu bo
se hajnat jon tu e drejtu
sa familja osht en gjak
qe nuk din qa vepru
e sa tri jon en burg
po shum von mu pendu
e une nuk po du
nuk pom vyn as me jetu
se politika sikur shkiet
komen nfyt naj kan vnu
edhe gjaki qe u derdh
kta skan qef as me kujtu
kur pi juve skem liri
kallxom per qka paskan kan luftu

reff:

e pa drejt
qenka kjo bot
dikush gzim
e dikush lot
pse e keqja
neve na pret
pse e mira
mo sosht ka flet

(e pa drejt)
(qenka kjo bot)
(dikush gzim)
(e dikush lot)
(pse e keqja)
(neve na pret)
(pse e mira)
(mo sosht ka flet)

reff:

e pa drejt
qenka kjo bot
dikush gzim
e dikush lot
pse e keqja
neve na pret
pse e mira
mo sosht ka flet

Baballesh - Pse

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet egzistojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Kush me thot pse luftojm
Pse jetojm dhe nuk gezojm
Pse merna vec me fjal
Pse veten e mallkojm
Pse ansjoni sesht perfekt
se njeri tjetrin se dojm
Se pa qen askushi njeri-tjetrin kritikojm
Pse te keqen e kena ne mendje
Pse te miren e harojm
Pse gabimet behen shpejt pse shum von i kujtojm
Pse shumica shohin filma
Pse cdo perall e ka nje mbret
Pse renat qe kena
Pse realisht nuk kena shtet
Pse xhenemi egziston
Kur ka edhe xhehenet
Pse familjet kan pikellim se femijet kan ne gurbet
Pse egziston vullkani
Pse toka ka termet
Pse shoku te shet per pare
Pse shoku per pare te vret
Me shum ne gurbet e ne qeli
Pse kshu me ka shku e sjam kthy
Pse shum tjer na i mori zoti
Zot t kofshim fal ty
Pse jetojm ne kutjime
Pse cfar kalojm na duket sot
Pse buzeqeshja na vjen ralle
Pse njerezit kan lot
Pse kur ki nevoje
Pse zotit i lutesh
Pse kur t vjenmundesia zotit si tutesh
Pse shum pa buk e pa uje
Pse shum jan tu vujt
Pse shum shqiptar spo folin shqip
Pse kur i pyet ta kthejn ne gjuh te huj

Refren:
Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Sepse lufta ka hidhnime
Kush fiton lufton dhe gezon
Fjala ka mallkime fryn era dhe ta rezon
Perfekt smundesh me kon kur veten nuk e don
Kritika esht nje hije ku pasqyra zbukuron
Kujtesen e ke ne zemer edhe pse ne mendje shkon
Nese ke bo mir zoti vonon po nuk haron
10 her menoje fjalen para se e leshon
Paramendimi esht djallezia kur gabimin ben
Filmat vij nga historia cfar njeriu kalon ne jet
Perallat egzagjerohen si fjala ne gazet
Fukaraja rehet shpejt se thjesht esht nje njeri i drejt si shtrengimi i nje dore tregon sinqeritet
Lulja sjell parajs ne momentin qe je ne fer
Gurbeti buken e gojes qe prap shteti po ta mer
Vet kemi padrejtesira kur familjen s sheh me sy
Kur gjykatesi te jep vendim rezultati esht qeli
Mundesia e ben njeriuun jo njeriun e drejt ai shitet dhe blihet edhe mijera po na vret
Cdo njeri ka kenaqesi rjedh edhe buzeqeshja
Kur loti ta mbulon syrin nga zemra vjen heshtja
Zoti na ka cu prap ai ka me na mar pervoje e cdo njeriu kjo jete esht si perall

Refren:
Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Lil Ami:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet