Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lil G - Peng Në Zemër  (Feat. DarJa)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Muzika:

DarJa

Teksti:

Lil G

Komente

Asnjë Koment

Featuring

DarJa

23/12/2017

2017-12-23T17:32:37+00:00I vogli nënës tash jam rrit
Tash jam rrit e jam bo burr
I kam bo do pare pare
Kam fillu shokve me u mburr
Kam harru kush ma mbulon shpinën
Kur natën vija von
Unë se dija se ku isha
E ti merje në telefon
Mu..me lagte shihu
N'fakt ishin lotët e tu a thu
A thu që të kisha engjell
Une se kam kuptu
A thu..isha i verbër
Për me e besu
Që njeriu që më dha jetën
Më jep forc për me vazhdu
Përpara Fytyren tende shoh
Te tymi i cigares
Nëna emer i shenjt
Që se pershkun fjala
Malli me ka mar
Me ta puth ballin krejt vala
Nga rrudhat qe prej meje
Hallet more si dhurata
Ti me fjalet e pakta
Unë perqafime te vakta
Ty te kisha sikur djelli
Dhe pse unë isha nata
Duart e tua të arta
Fjalet e tua të omla
Ti mu më jepje mjaltin
Unë vec helm jetën ta bona

Ref.:
Nënë të lutem qeshu
Mos i mbush syt me lotë
Të puth në ball nga larg
Se nuk mundem të shoh dot
Jam strukur në cdo cep
Dhe besom kam shumë ftoht
Nëpër rrug pa asfalt
Asnjëherë nuk gjeta ngroht

Tash e kam nje peng nè zemer
Vec e ndjej ti se shesh
Smuj me kthy mo kohen mbrapa
Sikur dje sikur dje
Sikur dje , kur ti m'thrrisje
E me flisje me dashni
Une reagoja keq e di
Qe zemrén ta kam thy
Non më shif né sy
Jom pendu me lot qaj
Ti ske faj eshte shum vone
Nuk ke faj Nuk ke faj
M'jepje fryme nga fryma jote
Po mu frymen m’ndoti menja
Isha i humbur se kuptoja
Qe per mu ti ishe jeta
Po Jeta kshu na qeka
Mashtrime e t'verteta
Rruget labirinte
Erresira neper cepa
Driten nuk e gjeta
Por ti ishe e vetmja
Po un isha i verber
Dhe pa ty i verber mbeta

Ref.:
Nënë të lutem qeshu
Mos i mbush syt me lotë
Të puth në ball nga larg
Se nuk mundem të shoh dot
Jam strukur në cdo cep
Dhe besom kam shumë ftoht
Nëpër rrug pa asfalt
Asnjëherë nuk gjeta ngroht


Më Shumë Këngë Nga Lil G:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet