A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liti Biti

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
BIOGRAFIA: Liti Biti is a popular singers duo of Rhapsodic Traditional music. Vëllëzërit Liti e Biti padyshim se janë këngëtarë që opinjoni i njeh fortë mirë më tepër se Tri dekada. Ata janë përpjekur që me artin e tyre muzikor të lënë gjurmë në krijmtarin te begatshme artistike, pra në këngën folklorike dhe atë popullore. Vëllëzërit Liti e Biti u lindën, në fshatin Herticë, shkollën fillore dhe atë të mesme e përfunduan në Podujevë. Me këngën filluan që nga fëmijëria, kurse në duet që nga klasa e parë fillore. Li...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Sabit Bilalli

(Current member)

Add Official

Social Accounts

Feston Shqiptaria


» Add A Song »


Related Artists:

Xeni Dhe Sinani

Ahmet Beha Dhe Ziadin Sopi

Armel Dhe Emanuel Delaj

Elhame Selmani Dhe Zoje Avdyli

Marina Dhe Fabi

Yllka Dhe Ylli Ostergllava

Big Sell & Cannabis

Luani Dhe Migjeni

Vio Dhe Darda

Hamdi Dhe Elmi Dakaj


Tags: Liti Biti, Lili Biti, Liti & Biti, Sabit Bilalli, Vellezerit

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019