Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liljana Cavolli - Mendonja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mendonja, (s')te donja
me zemer si te vegjlit kaq shume
te shihja per cdo nate dhe ne gjume,
mendonja, mendonja.

Kur ishe larg meje,
kujtimi yt o vash', ma ndezte gjine
dhe malli se c'ma shtonte dashurine
per shoqen e dashur.

Te desha, te dua ashtu si kurr' ne jet' s'kam dashuruar
e dashur, per mua je shok i mir' dhe krah i fort' mbi dhe.
Degjoje, degjoje se si bucet per ty sot kenga ime
per ty qe i fal k'saj zemre vec gezime, degjoje degjoje.

Me shpirtin e paster,
per mua vetem ti je e vertet',
qe sjell pran' meje gazin qe dha jeta,
o shoqe e dashur.

E vitet do shkojne,
te vegjlit do ta mbushin shtepine
e thirje do te degjojne per dashurine,
per jeten e lumtur.

Te desha, te dua ashtu si kurr' ne jet' s'kam dashuruar
e dashur, per mua je shok i mir' dhe krah i fort' mbi dhe.
Degjoje, degjoje se si bucet per ty sot kenga ime
per ty qe i fal k'saj zemre vec gezime, degjoje degjoje.Nuk kemi video për këtë këngë.
Liljana Cavolli - Mendonja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mendonja".
3. Video është e këngës "Mendonja", por nuk këndohet nga Liljana Cavolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liliana Çavolli:


Komente 0