A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Liliana Kondakçi - Mozaik Tingujsh, Mozaik Ngjyrash


Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1972

1972-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 11-të në RTSH


N'ket' nate te bukur po festojme
Mes dritash ndizet nje balone
Femijet dhe poezite.

Por ti je e vogel dhe nuk di,
Por ti as nenen nuk e sheh
As ngjyrat, as balonat nuk i njeh.

Papritur rrane mbi ballkon
Dhe varrur mbeten permbi ne
Gjithe ngjyrat e qiellit blu.

Une embel ty sot po t'kendoje
Vajza ime me degjon
Te dhuron sonte kjo feste nje balon.

K'te nate te bukur e ndricojne
Fishekzjarret ngjyra plot
Je e vogel dhe k'te feste po e shijone.

Balonin morrem dore me dore
Baloni i qete te ndrit ty,
Se prap kjo nate e bukur t'i rremben.


Lyrics submited by Pierre-pandeli Simsia
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019