A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Liliana Kondakçi - Krenari E Brezave


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1981

1981-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 20-të në RTSH


Shkon mbi ujerat e bardha Shqiponja
Njerezit e punes ndien prane
Njerezit qe rriten cdo dite nga Partia
Vrullin e shqipeve kane!

Ne, si qerpiket rreth drites se syrit,
Jemi gjithmone prane saj,
Jeten e ngrejme te paster e te bukur,
Vendin lulezojme ne cdo skaj.

Kur flet partia merr zemra force te re,
Drite e saj eshte drite e viteve,
Gjithe Shqiperia kenge thur pambarim,
Ti je krenari e brezave.

Ja, vijme nga puna te qeshur ne vatrat,
Foshnjat me gaz ledhatojme,
Ndertojme te sotmen e ndritur,
Te ardhmen e bukur shikojme.






more...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019