Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi - Shtegtimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

E qeshur erdh' pranvera
Cel toka luleshqera
Ja po vijne barinjte nga fusha
Plot me gaz zemren c'e mbusha
Vjen djaloshi im
Me qingja t'bardh' si bore
Lulekuqe per kurore
Plot me gaz e blegerime
C'u mbush fshati e zemra ime
Ploooooooooooot

Do t'vish te daim bashke?
Rrugeve te fshatit tone
Po cel kjo dashuri, lule plot.

Do t'hyj mes tufes une
Ai s'do me njohe dot.
I lumtur do me thote
Dele e bardhe, e bardha ti.

Sec fryn nje ere nga mali,
Nje ere dashurie
Ne kullote kur vete djali
Zerin tim e merr me vete
Zemra i kendon
Te bardha jane ditet
Ne fshatin tone te qeshur.
Ne k'te mot i lumtur rritesh
Brezi im ti lule e jetes
Soooooot.

Do t'vish te dalim bashke?....

Ky tekst u dërgua nga Butrint KusariPublikimi: 21/02/2010


Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:


Komente 0


Liliana Kondakçi - Shtegtimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shtegtimi".
3. Video është e këngës "Shtegtimi", por nuk këndohet nga Liliana Kondakçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.