Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Liliana Kondakçi & Ardiana Ceka - Agimet Tona  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/1981

1981-11-30T23:00:00+00:00

Më Shumë Nga

Adriana Ceka

Pjesëmarrëse në

Festivali i 20-të në RTSHKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Agimet Tona" kënduar nga Liliana Kondakçi & Ardiana Ceka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Tonin Tershana & Lindita Theodhori (Sota). Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Jehon kjo këngë jehon
gazmor në punë ne na fton
dhe hapi ynë me tingujt po kumbon

ne ëndërruam o shokë
dhe ëndërrojmë gjithmonë
vendit gëzim t’i shtojmë.

Qiellin e kalter,
detin e paster
shoh ne ata sy

me e bardhe
çdo dite plot drite
vjen per ne te dy...

Agim i bardhi agim
sa ëndrra tek ne ti zgjon
më e bukur jeta e jonë, lulëzon

lulëzo o jetë lulëzo,
ti zemrat tona ngroh
tek ne pranverë kudo.Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet