Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi - Pranvera E Jetes Sone  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika:

Vladimir Kotani

Teksti:

Arben Duka

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1985

Komente

Asnjë Koment

31/03/1985

1985-03-30T23:00:00+00:00Ne dege sythe celin, dhe pemet u veshen
me gjelberim si asnjehere

n` atdheun tone te dashur
sa bukur qe nisi, me mijra lule kjo pranvere

Kur celin lule neper peme, kudo e shkruajne emrin tend
dhe vargjet shtohen ne poeme
dhe notat derdhen neper kenge
ne syte e femijve tane,
blerimin tend e shoh gjithmone
ndaj ne te kemi ty kaq prane,
nje sinonim te jetes sone

Lalala ...

Motivi me i dashur moj stine e bukur je,
pranvera e vete jetes sone te re

?(Voglushe neper fusha)?, me zera gazmore
me ty nje det me melodi
poete te bere pa dashur, kjo stine e jetes,
kjo simfoni e vendit tim te ri.


Ky tekst u dërgua nga Kliton P.
Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet