A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Liliana Kondakçi - S'e Kam Te Lehte


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1971

1971-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 10-të në RTSHIt's a long time that we try finding the lyrics to "S'e Kam Te Lehte" sung by Liliana Kondakçi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Ema Qazimi - S'e Kam Te Lehte

Oh s'e kame lehte
e kam veshtire
Sa prita une larg teje
sa fjale me ty kembeva
por s'erdhine mes nesh pranvera jo

Te njoh tani
sa thelle te njoh
nuk je ti endrra ime
as ritmi nukje jo
s`te dua jo

Vikena Kamenica - S'e Kam Te Lehte

Jo jo se kam leht,
e kam te vertet
sa prita prane teje
Sa fjale me ty kembeva
Po serdhi midis nesh pranvera joo jo

Te njoh une tani
Sa thell te njoh,
nuk je ti endrra ime,
as i imi nuk je ti s'te dua jo jooo

Jo kurr nuk do te desha
qe pret endrren ti braktisi
e dua horizontet edhe jeten qe me gris
Mes lulesh dhe shkembimesh
por ti nuk munde jo
te vish atje nuk munde jo jo.
(2 her)

O sa e ftoft
e vogel osht
sa larg nga bota ime
qe eshte e jotja bot
S'te dua jo joooooo
Jo kurr nuk do te desha
qe pret endrren ti braktisi
e dua horizontet edhe jeten
qe me grisi
mes lulesh dhe shkembimesh
po ti nuk munde jo
te visha atje nuk munde jo
(2 her)
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019