A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Liliana Kondakçi & Avni Mula - Udhetim Ne Pranvere


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/09/2008

2008-09-09T15:26:59

See Also

Avni MulaIt's a long time that we try finding the lyrics to "Udhetim Ne Pranvere" sung by Liliana Kondakçi & Avni Mula.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Liliana Kondakçi & Avni Mula attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Rovena Dilo & Eranda Libohova. We wish that's the lyrics you are looking for:

Rovena
Endrrat tona i mbjellim vete,
endrrat lule celin cdo pranvere,
ja oxhaqet gjer ne re,
atje ku ne fusha gruri zverdh perhere

Eranda
Vendi im djepi im i lashte,
cte ka nur ty balli ngritur lart,
kjo pranver e re mbi Jon,
me sjell ne shpirt keng e gezime plot

Bashke ref
Si lule ne luadhe,
te ndrit Atdhe fytyra,
me aq sa ka uje dhe dete,
kjo valle kenge e ngjyra,
sa te rrojne keto male,
aq te na rrosh dhe ti,
atdheu yne i dashur i nenes Parti

Eranda
Endrrat tona i mbjellim vete,
endrrat lule celin cdo pranvere,
ja oxhaqet gjer ne re,
atje ku ne fusha gruri zverdh perhere

Rovena
Vendi im djepi im i lashte,
cte ka nur ty balli ngritur lart,
kjo pranver e re mbi Jon,
me sjell ne shpirt keng e gezime plot

Bashke ref
Si lule ne luadhe,
te ndrit Atdhe fytyra,
me aq sa ka uje dhe dete,
kjo valle kenge e ngjyra,
sa te rrojne keto male,
aq te na rrosh dhe ti,
atdheu yne i dashur i nenes Parti

Eranda
Si lule ne luadhe,
te ndrit Atdhe fytyra,
me aq sa ka uje dhe dete,
kjo valle kenge e ngjyra

Rovena
Sa te rrojne keto male,
aq te na rrosh dhe ti

Bashke ref
Atdheu yne i dashur i nenes Partimore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019