Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi - Bie Bore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika:

Ardit Gjebrea

Teksti:

Dritero Agolli

Komente

Asnjë Koment

24/12/2012

2012-12-24T22:58:11+00:00Bie debore ketej bie debore
Une jam ne kasolle ne mal
Toka duket e bardhe e bardhe
toka boten e perralles me ngjall

Nuk me rrihet rreth vatres se vjeter
Do marr pyjet dhe malet do bredh
Le te bjere debore mbi mua
siç ka rene permbi ate bredh

Une vete kreshniku i perralles
cdo bregore e skut do shkel
Kur te lodhem do te ulem ne nje pishe
edhe ty neper mend do te sjell
Syte e tu kalteroshe e dashur
permes flokesh deboren shoh
Malet duken te bardha si ne ender
malet une me frymen i ngroh
kur bie dobore


Ky tekst u dërgua nga Tuti   etleva
Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet