Më mbaj mend (për 1 muaj)


Liliana Kondakçi & Luan Zhegu - Pranvera E Dashurise

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranvera E Dashurise".
3. Video është e këngës "Pranvera E Dashurise", por nuk këndohet nga Liliana Kondakçi & Luan Zhegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Liliana Kondakçi & Luan Zhegu - Pranvera E Dashurise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Luan Zhegu

09/09/2008

2008-09-09T14:26:59+00:00Kur njeri tjetrin ne zjarr te luftes
sa here plaget i lidhem ne
Fjalen te duam patem ne buze
gjer sa te vinte pranvere e re

dhe permes gjakut erdhi liria
por koha prape na thiri ne
ndaj sy pafjetur na do liria
gjaku i saj nder deje na reh

Nuk eshte e lehte rruga jone
djell e furune mban ajo
dhe mbetem te dy bashkluftetar
mes shokeve tok te pa ndare

Ne jeten tone rrezaton
nje dashuri qe s' mbaron
e lindi ne krahet e saj rinia

Kalojne vitet por dashuria
ashtu si zemra moshe nuk njej
dhe dashurine si kjo e jona
per femijet tane urojme ne


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet