Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi & Luan Zhegu - Kur Po Xhirohej Nje Film  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Komente

1 🔥

Më Shumë Nga

Luan Zhegu

21/02/2010

2010-02-21T19:17:49+00:00Një ditë e re po zgjohet
Dhe tok me të një dashuri
Gëzimin tonë përcjellin
Në rrugë, në rrugë me mijëra sy.

Si zogjtë me cicërima
Lodrojnë vogëlushët në shtëpi
Përtej dritares hapen
Një diell, një jetë, një kaltërsi.

Refreni(2x)
Me dashurinë e madhe si det
Që rritet në qiellin pa re
Me ëndrra në jetë ngarkuar të dy
Një dallgë plot dritë jemi ne.

Në krahun tënd mbështetem
Tek unë, tek unë mbështetu ti
Dhe dora mbi femijët
Si mbi të ardhmen tonë rri.

Si zogjtë me cicërima
Lodrojnë vogëlushët në shtëpi
Përtej dritares hapen
Një diell, një jetë, një kaltërsi

Refreni(2x)
Me dashurinë e madhe si det
Që rritet në qiellin pa re
Me ëndrra në jetë ngarkuar të dy
Një dallgë plot dritë jemi ne


Ky tekst u dërgua nga Kliton P.   iviboy20016

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet