Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Liliana Kondakçi & Gaqo Çako - Gjuha Jone E Bukur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Festivali i 21-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Gaqo Çako

01/12/1982

1982-11-30T23:00:00+00:00Kjo gjuha jone
me rrenje thell tek jeta
e embel mjalt e urte perhere
do te mbetet
C'urim i bardhe
tingellon si kjo bjeshka
shperthim bureror

Kur zemra thote ne gjuhen shqip
te dua
ka derdhur brenda thell
nje det me dashuri
kur s'kishim drite
na mbajti gjalle nder vite
na lidhi fort kjo gjuhe
per liri !

Fluturimin merr
kjo gjuha jone e bukur
fjala Parti
mbi te gjith a fjalet si yll ndricon
Me urtesi kur ligjeron Enveri
si zjarr flakeron
merr zjarr gjuha jone

Na zune prite
dhe per nje shkronje na vrane
por gjuhen tone
nga gjaku jo se ndan dot
Ja sot ushton
arome e kenge lirie
per komunizmin flakadan gjithmone


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet