A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Lind Islami - Diell Qe S'perendon


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/05/2011

2011-05-12T19:23:34

Participating in

Top Fest 8


a je ti ajo
qe kur ec vallzon si trandafil aromen leshon
kur mir e shikon
si nje engjell i humbur parajsen kerkon
janarin e ftoft ne dimrin acar
buzet mi ngrohi puthja jon e pare

ref

ti je djell qe sperendon
ti je agimi qe smbaron
pershendtje djell ne agim
tash te shoh edhe naten ne syt e saj pambarim
tmeri i ksej bote u be kopshti i dashuris
ather kur me tha te dua perjetsisht

ti je djell qe sperendon
ti je agimi qe smbaron
a do tna mjaftoj kjo dashuri qe fshehtas e enderoj
a do tna ftohen duart ne qiell gjersa yjet ti numrojm

ti je djell qe sperendon
ti je agimi qe smbaron
a do tna mjaftoj kjo dashuri qe fshehtas e enderoj
a do tna fthoen duart ne qiell gjersa yjet ti numrojm

ti je djell qe sperendon
ti je agimi qe smbaron


Lyrics submited by PeekisshmaaChords

G Em
a je ti ajo
C D G
qe kur ec vallzon si trandafil aromen leshon
Em
kur mir e shikon
C D G
si nje engjell i humbur parajsen kerkon
Em C D G
janarin e ftoft ne dimrin acar
Em D G C G
buzet mi ngrohi puthja jon e pare

ref
G D C D
ti je djell qe sperendon
G D C D
ti je agimi qe smbaron
G Em
pershendtje djell ne agim
C D G
tash te shoh edhe naten ne syt e saj pambarim
Em C D G
tmeri i ksej bote u be kopshti i dashuris
Em D G C G
ather kur me tha te dua perjetsisht
G D Em D
ti je djell qe sperendon
G D Em D
ti je agimi qe smbaron
Cm G
a do tna mjaftoj kjo dashuri qe fshehtas e enderoj
Cm D
a do tna ftohen duart ne qiell gjersa yjet ti numrojm
A E D E
ti je djell qe sperendon
A E D E
ti je agimi qe smbaron
Dm A
a do tna mjaftoj kjo dashuri qe fshehtas e enderoj
Dm E
a do tna fthoen duart ne qiell gjersa yjet ti numrojm
A E D E
ti je djell qe sperendon
A E D E
ti je agimi qe smbaron

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019