Lind Prizreni
Lind Prizreni
Lind Prizreni
  • Vendlindja:
  • Prizren
  • Jeton në
  • Zvicër
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Prill 1989
  • Horoskopi:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno tallava
Lind Prizreni është këngëtar i njohur. Ndersa mesimet e para i mori ne shkollen fillore Zenel Hajdini ne fshatin Arbanas ish serbica e ulët, ndersa shkollimin e mesem e mbaroj ne shkollen ekonomike ne prizren Ymer Prizreni drejtim Gastronomis. Lindi si fëmi ishte shum i dhën mbash muzikes ngase edhe vet babi jon ishte muzikant Lindi per here te pare para nje publiku u shfaq live me 9 mar 2001 per nder te dites se 7.8.9 mars nga ajo dit lindi filloj bashke me babin ne per dasma ahengje lindi perpos qe eshte kengatar lindi esht edhe organist (sintash) shume i mire. Ne vitet 2007-2009, Lindi ishte nder me te dalluarit ne muziken klubeve rinore ne prizren i prezentuar gjithmon. Live gjat shkollimt te mesem kishte shum mbremje parti ne kto 3 vite ndersa ne vitin 2010 lindi filloj pun ne nje lokal te naten deri ne diten kur vendosi te jetoj ne shtetin zvicrran lindi mbas sezonit te dasmave vitin 2011 me 7 stator 2011 lindi udhetoj per me zvicer ku nga ajo dit aj jeton dhe vepron ne zürich lindi nga 2012 deri me tani dhe vazhdon te jete ne vendin me te mir per momentin ne Zürich, ne lokalin VIP DANCING.

Më datë 16 Maj 2016, Lind Prizreni publikon videoklipin "Si Magji".

Në vitin 2016, Lind Prizreni publikon albumin "Si Magji".

Më datë 10 Janar 2017, Lind Prizreni publikon videoklipin "Plage E Shpirtit Tim". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 10 Qershor 2017, Lind Prizreni publikon videoklipin "Bota", në bashkëpunim me Mandi & Bigi. Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, teksti u shkrua nga Dritan Shtylla, Bigi. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Në vitin 2018, Lind Prizreni publikon albumin "Bota".

Në vitin 2019, Lind Prizreni publikon albumin "Kenge Dasmash 2019".

Më datë 3 Shtator 2021, Lind Prizreni publikon videoklipin "Lotet E Mija". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Jeton Rahmani. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 23 Korrik 2022, Lind Prizreni publikon videoklipin "Zemer". Kënga u orkestrua nga Samuel Kodra. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 13 Maj 2023, Lind Prizreni publikon videoklipin "Lej Foret". Kënga është kompozuar nga ERO (Eroll Osmani), ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Buk1 & ERO (Eroll Osmani). Produksioni audio u realizua nga ERO (Eroll Osmani).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: fb30460 fb30460  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Lind Prizreni »

Komente 0