A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Linda Halimi
  • Origin:
  • Fshati I Ri, Komuna E Vitise 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 30
  • Birthday:
  • 24 March 1989
  • Zodiac sign:
  • ♈ Dashi
Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  78
Music genres: Pop

Linda Halimi is a very famous singer. Vajza simpatike nga Vitia, Lindita Halimi u ngjit në skenë, e pushtoi atë dhe hyri fuqishëm në mesin e këngëtareve me një ego të fortë, qëllim dhe ambicie të mëdha. Duket se këto ambicie, mbase e radhisin në artisten e këngës, duke e bërë dhe një vashë me stil të veçantë. Linda di çka do nga vetja dhe synimet e saja. Linda ka një stil të veçantë dhe kjo e bën një primadonë të skenës sonë. Origjinaliteti i saj është imponues, kurse zëri i saj kumbues. Linda Halimi martohet me amerikanin Big D dhe më pas shpërngulet në SHBA për të krijuar një karrierë ndërkombëtare në tregun amerikan. Humbja drastike e peshës dhe ndryshimi i emrit të artit në "Lindita", janë hapat e para që ajo po ndërmerr në karrierën e saj të re përtej oqeanit.

PASAPORTA:
Emri dhe mbiemri: Lindita Halimi
Gjatësia: 1.64cm
Ngjyra e syve: Kafe
Ngjyra e flokeve: Kafe e errët
Ushqimi i preferuar: Ushqimi i detit
Pija e preferuar: Red Bull, Orange Juice
Muzika e preferuar: Soul, Rnb, Jazz,
Blues, Gospel
Këngëtari/ja i/e preferuar: Jennifer Hudson, Mariah Carey, Whitney Houston, Mica Paris, Aretha Franklin
Ngjyra e preferuar: E zezë, violete, e kuqe
Sporti i preferuar: Noti
Hobi: Vizatimi, Internet Surfing, leximi, TV
Stili i veshjes: Ai stil që më bën të ndihem më rehatshëm. Më pëlqejnë uniformat
ushtarake shumë.

Në vitin 2005, Linda Halimi merr pjesë në Ethet E Së Premtes 3.

Në Maj 2009, Linda Halimi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Enderroja".

Në Nëntor 2009, Linda Halimi merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Te Dua Ver8".

Në Dhjetor 2009, Erti Hizmo & Linda Halimi marrin pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Nuk Te Dorezohem".

Në Maj 2010, Linda Halimi merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Me E Forte Se Kurre".

Në Dhjetor 2010, Linda Halimi & Big D marrin pjesë në Nota Fest 2010 me këngën "Supa Dupa Fly".

Në Nëntor 2010, Linda Halimi merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "All Mine", në bashkëpunim me Nora Istrefi & Big D.

Në Qershor 2011, Linda Halimi, Hekuran Krasniqi & Korab Kallaba marrin pjesë në Top Fest 8 me këngën "Jete Ne Parakalim".

Në Tetor 2011, Dj Blunt & Real 1 merr pjesë në Zhurma Show 2011 me këngën "Classic G", në bashkëpunim me Linda Halimi.

Në Tetor 2011, Linda Halimi merr pjesë në Zhurma Show 2011 me këngën "Kohen Do Ta Ndal".

Në Qershor 2012, Linda Halimi merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Ndihme".

Më datë 20 Shtator 2012, Linda Halimi publikon videoklipin "I Just Wanna". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 28 Prill 2013, Linda Halimi publikon videoklipin "Kur Nje Dite Te Kthehesh Ti".

Më datë 9 Tetor 2013, Linda Halimi & Boyan publikon videoklipin "Closer". Videoklipi u prodhua nga Thumbz Up. Me këtë këngë, Linda Halimi & Boyan marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 në vitin 2013.

Në Dhjetor 2014, Linda Halimi merr pjesë në Festivali i 53-të Në RTSH me këngën "S'te Fal".

Më datë 30 Dhjetor 2015, Lindita publikon videoklipin "Cold World".

Në Dhjetor 2016, Lindita Halimi merr pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Botë (World)" dhe fiton. Kjo i jep asaj mundesine që në vitin 2017 të përfaqësonte Shqipërinë në Eurovision.

Më datë 14 Mars 2017, Linda Halimi publikon videoklipin "World".

Më datë 14 Korrik 2017, Lindita publikon videoklipin "Rock Whine".

Më datë 27 Gusht 2018, Lindita publikon videoklipin "Murda".

Linda Halimi ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Holiday".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Ngroba

(Former member)

Big D

(Her husband)

Eurovision

(Contestant)

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Twitter

Account

Official

Webiste

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

SoundCloud

Profile

Add New

Official Profiles


More news about Linda Halimi »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019