Më mbaj mend (për 1 muaj)

Linda Halimi - Kur Nje Dite Te Kthehesh Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  11

Fjalët tua, është e rrejshme
Qenë të vrazhda për me zgju dashnin time
As që dite me ngushllue
As në çastet kur për ty unë sytë i meksha
Nn fjalët tua, aq të vrazhda
S'kenë në gjendje me pajtue zemrën time
Ishin vetëm sytë e tue
Asgjë tjetër nuk na lidhte

Kur një ditë të kthehesh ti
I përbuzur nga të gjithë
Dhe desh'ron ta kesh pranë ndokënd afër veti
Mos kerko strehim te unë
Se ngrohtësia n'shpirtin tim
Ka shumë kohë që fluturoi
Për ty n'amshim

Kur një ditë të kthehesh ti
Dhe kupton se je fajtor
Se unë ende po jetoj pa fat n'vetmi
Dhe çkado që tash premton
Është shumë vonë për shpresën tonë
Për urrejtje dhe dashni për ne të dy

Çdo mesnatë unë t'shoh në ëndërr
Gjoja se po fle pranë meje si dikur
Çdo mesnatë m'zgjon kujtimi
Se më lodhi dashuria me këto ëndërra
Çdo mesnatë unë t'shoh në ëndërr
Si largohesh ti i heshtur, pa buzëqeshje
Fjalët e fundit janë për ty
Sytë e mi janë tuj lotu

Kur një ditë të kthehesh ti
I përbuzur nga të gjithë
Dhe dësh'ron ta kesh pranë ndokënd afër veti
Mos kerko strehim te unë
Se ngrohtësia në shpirtin tim
Ka shumë kohë që fluturoi për ty n'amshim houu

Kur një ditë të kthehesh ti
Dhe kupton se je fajtor
Se une ende po jetoj pa fat n'vetmi
Dhe qka do që tash premton
Është shumë vonë për shpresën tonë
Për urrejtje dhe dashni
Për ne të dy
Dhe çkado që tash premton
Është shumë vonë për shpresën tonë
Për urrejtje dhe dashnii-e-i-ee për nee-e-e-ee, për ne të dy.


Ky tekst u dërgua nga Nehat Behrami   nbehramiLinda Halimi
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/04/2013


Linda Halimi - Kur Nje Dite Te Kthehesh Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Nje Dite Te Kthehesh Ti".
3. Video është e këngës "Kur Nje Dite Te Kthehesh Ti", por nuk këndohet nga Linda Halimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Linda Halimi:


Komente 1