Më mbaj mend (për 1 muaj)

Linda Morina
 • Emri i Vërtetë:
 • Fexhrije Igrishta
 • Vendlindja:
 • Dumnicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 15 Maj 1978
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  726
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Linda Morina është këngëtare e njohur. Atë e njohin të gjithë si Linda Morina. Madje edhe letërnjoftimin e ka me atë emër pasi e ka ndërruar. Por askush nga ju, nuk e di se emri i vërtetë i Lindës është Fexhrije Igrishta dhe vjen nga fshati Dumnicë e Podujevës. Ajo ka vendosur ta ndërrojë emrin për shkak se nuk i ka pëlqyer ai i vjetri. Linda ka ndërruar emrin e saj edhe në dokumente. Nuk janë të rrallë këngëtarët e muzikës popullore që ju bëjnë këngë ushtarëve të UÇK-së, sidomos dëshmorëve. Por këngëtarja Linda Morina u ka kushtuar pothuajse të gjithë politikanëve nga një këngë. Solistja nga Podujeva në reportorin e saj ka përfshi edhe kryeministrin e Shqipërisë e anash nuk do lë as Albin Kurtin.

Në Gusht 2014, Linda Morina merr pjesë në Zambaku i Prizrenit 2014 me këngën "Ishe Lule E Shpirtit Tim".

Në Prill 2015, Linda Morina merr pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Ku Je O Xhan".

Më datë 25 Maj 2018, Lek Plepi publikon videoklipin "Seen", në bashkëpunim me Linda Morina.

Më datë 1 Qershor 2018, Linda Morina publikon videoklipin "Shqiperi Etnike".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

14

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Linda Morina »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet