A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Linda Ne Boten E Cudirave - Pluhur Pluhur Pluhur


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/08/2009

2009-08-18T19:34:59

Participating in

Top Fest 6


Nese thua se askush s'ka faj
dije se genjen!
Rruga te con ne drejtim te saj
e bashke me eren vjen!

Nese ti shkon, nese shikon, rete!

Doren ma jep te hedhim tej
kohen kur maja s'ishim ne
Si nje rrufe nje yll me ra
dyert mi hap te shoh larg!

Cdo gje qe lind duhet te vdese
mure me s'ka dielli do mbese,
Nese ti celesin po kerkon
nuk eshte aq larg sa mendon.

Ti mendon per mua nje ndershkim
por nuk e ke te drejte,
E nese duart e mia kane bere nje krim
pluhur kthehe shpejt!

Nese ti shkon nese shikon rete!

Doren ma jep te hedhim tej
kohen kur maja s'ishim ne
Si nje rrufe nje yll me ra
dyert mi hap te shoh larg

Cdo gje qe lind duhet te vdese
mure me s'ka dielli do mbese,
Nese ti celesin po kerkon
nuk eshte aq larg sa mendon.

ME PREK ME PREK ME PREK...

Doren ma jep te hedhim tej
kohen kur maja s'ishim ne
Si nje rrufe nje yll me ra
dyert mi hap te shoh larg

Cdo gje qe lind duhet te vdese
mure me s'ka dielli do mbese
E nese ti celesen po kerkon
nuk eshte aq larg sa mendon
sa mendon..sa mendon...


Lyrics submited by Andi_25Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019