A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Linda Sadiku - Ditet, Netet


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/04/2014

2014-04-22T19:34:48

Muzika & Orkestrimi:

Korab Shaqiri

Teksti:

Gani Sadiku

Pjesëmarrëse në

Celësi Muzikor 8


Sa yje ka kjo nate
veq hena me shendrit
se do te ndahem prej teje
jo nuk e kam prit

As lulet nuk kan ere
kur ti me dor si prek
jo as jeta nuk ka vler
joo kur t’i s’me flet

tiiii me le ne fund te detit
duar mbrapa lidh
ne udhekryq te jetes e vdekjes

Ditet netet jan shume te gjata
muajt stinet I qane shtrengata
per tyyy…
koha ju nuk me premton
kur malli m’pervlon

REF:
Ditet netet jan shume te gjata
muajt stinet I qane shtrengata
per tyyy…
koha ju nuk me premton
kur malli m’pervlon

Vajze me ngushllon
kenga s’me pelqen koha s’premton
as dielli jo me nuk shkelqen

as lulet nuk kan ere
kur ti me dor si prek
jo as jeta nuk ka vler
joo kur t’i s’me flet

tiiii me le ne fund te detit
duar mbrapa lidh
ne udhekryq te jetes e vdekjes

REF:
Ditet netet jan shume te gjata
muajt stinet I qane shtrengata
per tyyy…
koha ju nuk me premton
kur malli m’pervlon ...

as dielli jo me nuk shkelqen
ditet netet
muajt stinet
ditet netet…!!!


Ky tekst u dërgua nga Fitore Bunjaku







Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019