Linda Hakaj
Linda Hakaj
Linda Hakaj
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 12 Prill 1982
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore qytetare
Linda Hakaj është këngëtare e njohur. Shkollën fillore dhe dy shkollat e mesme, Gjimnazin "Frag Bardhi" dhe shkollën e mesme të muzikës "Prenk Jakova", i mbaroi në Mitrovicë me sukses shembullor. Pasi mbaron dy vitet e shkollës së mesme, pranohet në Akademinë e Arteve, dega e muzikës, drejtimi "solokëndim", d.m.th. në moshën 16 vjeçare studion për solokëndim, në krye me Prof. Ahmet Dergutin. Korr suksese të mëdha nëpër koncerte e shfaqje operistike, si në vend ashtu dhe jashtë tij. Studimet postdiplomike i vazhdon në Shkup, ku dhe magjistron, përsëri për solokëndim. Duhet cekur se Linda sjell më shumë këngët e mirëfillta popullore, në versionin origjinal. Ka bashkëpunuar me Visar Pejën, Ymer Bajramin, Grupin Corona, e me vëllaun e saj, Labinotin.

Në Nëntor 2011, Aziz Murati & Lindita Hakaj marrin pjesë në Fest Nota e Artë 2011 me këngën "Spaska Qen Kysmet".

Më datë 22 Shkurt 2013, Lindita Hakaj publikon videoklipin "Cunit".

Më datë 14 Prill 2013, Linda Hakaj publikon videoklipin "Shoqeria E Vjeter".

Në Nëntor 2013, Lindita Hakaj & Labinot Hakaj marrin pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Here Ke Njona, Here Ke Tjetra".

Më datë 17 Korrik 2014, Linda Hakaj & Dritero Shaqiri publikojnë videoklipin "Me Mire Vone Se Kurre".

Në vitin 2014, Linda Hakaj publikon albumin "Live".

Në vitin 2014, Dritero Shaqiri & Linda Hakaj publikojnë albumin "Per Ju".

Më datë 28 Janar 2016, Linda Hakaj publikon videoklipin "Jam E Sinqerte". Me këtë këngë, Linda Hakaj merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Në Janar 2016, Lindita Hakaj merr pjesë në Flaka E Janarit 2016 me këngën "Pom Rrah Zemra Si Vale Deti".

Më datë 10 Qershor 2017, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Do You Love Me", në bashkëpunim me Linda Hakaj. Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, Dj Blunt, Real 1, teksti u shkrua nga Dj Blunt, Real 1. Me këtë këngë, Dj Blunt & Real 1 marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 4 Janar 2018, Linda Hakaj publikon videoklipin "I Paharruar".

Më datë 17 Korrik 2018, Linda Hakaj publikon videoklipin "Me Të Thënë Të Dua". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Linda ka thënë se videoklipi është realizuar në dy lokacione, një pjesë në Podujevë, pjesa tjetër në Ferizaj. Duke folur për tekstin e këngës, Linda ka thënë se ka kërkuar që teksti të jetë optimist, ndërsa Florent Boshnjaku e ka shkruar me përkushtim.

Më datë 29 Mars 2019, Shqipri Kelmendi publikon videoklipin "Gabimet", në bashkëpunim me Linda Hakaj. Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 2 Maj 2019, Linda Hakaj & Ismet Aloshi publikojnë videoklipin "Paska Vra Sula Tafilin".

Më datë 8 Qershor 2020, Linda Hakaj publikon videoklipin "Mergim". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Afrim Macula.

Më datë 20 Qershor 2020, TNT & Linda Hakaj publikojnë videoklipin "E Din (Remake)". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Macula. Produksioni audio u realizua nga Bekim Hallaqi (Belle).

Më datë 29 Gusht 2020, Linda Hakaj publikon videoklipin "Ky Eshte Fundi Jone". Muzika e këngës u punua nga Afrim Macula. Videoklipi u prodhua nga kompania Video Art.

Më datë 26 Shtator 2020, Linda Hakaj & Ymer Bajrami publikojnë videoklipin "Kujdes N'dashni". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Gezim Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania Labia.

Më datë 30 Tetor 2020, Linda Hakaj & Gazmend Kelmendi publikojnë videoklipin "Të Betohem".

Më datë 13 Qershor 2022, Valon Biba publikon videoklipin "S'di Cka Kisha Bo", në bashkëpunim me Linda Hakaj.

Më datë 16 Maj 2023, Linda Hakaj publikon videoklipin "Nderi I Këngës Shqipe". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Afrim Macula, ndërsa tekstin e shkroi Vllaznim Sinani (Caki). Videoklipi u prodhua nga kompania Dardha Studio.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Linda Hakaj »

Komente 2