Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Lindita Theodhori (Sota) - Nen Kuroren E Ullirit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/12/1980

1980-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Aleksandër Peci

Teksti:

Agim Shehu

Pjesëmarrëse në

Festivali I 19-Të Në Rtsh
Nen kuroren e ullirit
shtrydhje balt e ridhnin lot
rane lote e mbine dhimbje
ne zemren tone
Pertej fshatit ne te dale
niste rruga e kurbetit
permbi brigje , permbi vale
i rinte si plage detit
Ref : Kjo shami e nenes lare o me lot
priste vajza valeve
dhimbje ndjente thell kjo toke
Iken iken vitet loten na u thane
drita e lirisereze hodhi an e mbane
Nen kuroren e ullirit
nje grusht dhe ne dore kam mare
dhe me ngjan o si floriri
toka e shtrenjte
Shoh tek vine varg e varg
djem e vajza buze detit
S'do te kthehen kure me jo
ato vite te kurbetit
Ref : Me shamine e vajzes
era e detit lot
hapet kenga e saj
porsi djelli rreze plot
S'do te kthehen kure me jo
ato vite te kurbetit
Vjen e shket mbi vale, ulet si blerim
kjo kenge e re, kenge e brezit te ri


Ky tekst u dërgua nga Xristina Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Lindita Theodhori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet