Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Lindita Theodhori (Sota) - Per Emrin Tend Mendoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Emrin Tend Mendoj".
3. Video është e këngës "Per Emrin Tend Mendoj", por nuk këndohet nga Lindita Theodhori (Sota).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lindita Theodhori (Sota) - Per Emrin Tend Mendoj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Ferdinand Deda

Teksti:

Kudret Isai

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1985

Komente

Asnjë Koment

01/05/1985

1985-05-01T11:00:00+00:00Ti do behesh baba,
une se shpejti do behem nene
dhe zerin tend, o vogelush, jeta po e pret sic presin ....
Kemi folur shume per ty
aq sa sythe pemet kane
une edhe ti shihemi ne sy
po perse me duket se dicka nuk pame

Eja,
ne per emrin tend mendojme cdo dite
c`ngjyre do ti kesh ti syte
do ti ngjash ti babit, ndoshta mua valle
vajze do te jesh a djale

Ne krahe te dy te mbajme
porsi dega gjethen e blerte
ne udhen tone do ecesh krenar ti me emrin tend te bukur ne jete
Ngjasoj si det me vale, pres me padurim une nje djale
ma thuaj shpejt, malli me pushton zemra ja thote zemres lumturine tone

Muzika: Ferdinand Deda
Teksti: Kudret Isai

Ky tekst u dërgua nga Kliton P.
Më Shumë Këngë Nga Lindita Theodhori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë