Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindon Camaj - Rruget E Kurbetit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


A e dini si a vshtir
Me i than dashnores lamtumir
Me lan nanen te pragu i deres

Me i lan shoket tue kendua
Dhe kapak tue lotua
Nji dit bukur ne fillim t'pranveres

Dhe me shkua ne gurbet
Ku as kush nuk t'din as t'pret
Me kerkua lumturi per veti

Dhe ket kang qe po e kendoj
Dashnores po ja dhuroj
Mua pikllimin te madh sa eshte deti

E larg rruga deri n'gurbet
Dhe ma larg deri n'vend t'vet
Nuk u ktheva njeher si kam shkua

Nana deku tue m'prit
S'kjesh dy lule n'varr m'ja çua
Dashnorja me tjetrin mu martua

Mu ba shpirti sikur shpell
Po me dhem ne zemer thell
Jekjo nat plot kujtime me sjelli

Dhe ket kang qe po e kendoj
Dashnores po ja dhuroj
Mua pikllimin te madh sa eshte deti


Ky tekst u dërgua nga Malsori

Lindon Camaj - Rruget E Kurbetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruget E Kurbetit".
3. Video është e këngës "Rruget E Kurbetit", por nuk këndohet nga Lindon Camaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lindon Camaj:


Komente 0