Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindon Camaj - Vallja E Madhe Ne Malesis Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

1)Hajde sonte te vallzojm pleq edhe te ri,
vallja e madhe po na pret ket nat ne malesi,
ashtu si ju tha presheva tetova po ju thot,
kyt nat te gjith vallzoni i nan na bashkon
asht bashkuar krejt malesia kan ardh nga çdo vend,
nuk ka met as kush ner shpija sonte ktu jan mledhe
ju qe erdhet nga ulqini dhe ju amerikan,
qonju ne kam dhe mos rriini ejani te vallzojm pra
2)hajde shpirt o edhe ti kyt nat kaloje me ne,
zbukuroje vallen eeej kendo dhe kerce
le tju sho priz dashurija si hana e ksaj nat,
tan nga vallja dhe rinia tan shipnia bashk
sonte ne ket fush mos pushoj as kush,
kush nuk vallzon jo nuk na duhet oooooo
ej djemt e ri sonte ne ket vend,
vallzoni me vajzen e cila ju pelqen
3)le tjo majn ky ritmi gjall kjo nat asht per ju,
vallja madhe nuk don tjeter vetem me vallzu,
hidhe vallen deri ne fund vallzo o malesi,
si kjo nat nuk ka askund me valle dhe rini
asht bashkuar krejt shqiperia kan ardh nga çdo vend,
nuk ka met as kush ner shpija sonte ktu jan mledhe,
ju qe erdhet nga europa dhe ju amerikan,
qonju ne kam dhe mos e rrini ejni te vallzojm pra.


Ky tekst u dërgua nga klaudio

Lindon Camaj - Vallja E Madhe Ne Malesis
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vallja E Madhe Ne Malesis".
3. Video është e këngës "Vallja E Madhe Ne Malesis", por nuk këndohet nga Lindon Camaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lindon Camaj:


Komente 0