Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindon Camaj - Maturantet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kaluan dite e kaluan muaj
Na ndau jeta sot ç'po vuaj
Banka e shkolles dhe oborri
Shume kujtime na i mori

Ref...x2
Maturante e maturanta
Hajde te shkojme dhe njihere ne banka
T'i lexojme prape ato shkrime
Ku na mbeten shume kujtime

Kater vite dite per dite
Ma te bukurat s'iken dite
Kjo e bukur si nuk zgjati
Enderrat tona na i merr fati

Ref...x2
Maturante e maturanta
Hajde te shkojme dhe njihere ne banka
T'i lexojme prape ato shkrime
Ku na mbeten shume kujtime

Mos qaj shoqe mos nam jeten
Bukurine veç ketu e gjetem
S'na ndan fati pergjithmone
Ndoshta prape ne na bashkon

Ref...x4
Maturante e maturanta
Hajde te shkojme dhe njihere ne banka
T'i lexojme prape ato shkrime
Ku na mbeten shume kujtime


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Lindon Camaj - Maturantet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturantet".
3. Video është e këngës "Maturantet", por nuk këndohet nga Lindon Camaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lindon Camaj:


Komente 0