Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindon Camaj - Korbat E Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ku po bjen o kjo lahutë?
Pse kjo mjegull ra mbi fushë?
Paskan ardh do korba t’zi,
një vulë t’zeze me e vu n’Malësi.

A kem faj t’bijt e shqiptarve?
A’ pse flasim gjuhen e t’parve?
Veç liri pse kem kerkua,
pleq e fmi me i torturua?

Ref:
Kush guxon me e shkel Shqiptarin,
Kush guxon me luaj me zjarrin? (zjarrin, zjarrin)
Se per tokë e këtë flamur
E bajm vdekjen si me luaj.
(e bajm vdekjen si me luaj)

Tash fillon vallja e rinisë,
Th’rret Çun Mulja i Malsisë,
Si rrufeja i shpejtë jaj burri,
Spaska vdekë jo Dedë Gjon Luli.

Diasporë ti zemra jonë,
Hapi krahët por si shqiponjë,
Me i pa vllaznit në Malësi
e nanë lokes lotët me ja fshi.

A kem faj t’bijt e Shqiptarve?
A pse flasim gjuhën e t’parve,
Veç liri pse kem kërkua
Pleq e fmi me i torturua.

Ref.


Ky tekst u dërgua nga K1K7

Lindon Camaj - Korbat E Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Korbat E Zi".
3. Video është e këngës "Korbat E Zi", por nuk këndohet nga Lindon Camaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lindon Camaj:


Komente 0