Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindon Camaj - Amerika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

I ri në gurbet unë ika
me lotë mu mbushën sytë
mu ba Amerika vendi im i dytë

Amerika krejt mi fali
ma munsoj të jam patriot
asnjëher nuk ndali na ndihmon dhe sot

Ref: Në Amerik gurbeqar
Amerika polt Shqiptar
zemra rreh per shqiptari Kuq e Zi, Kuq e Zi

Në Amerik gurbeqar,
Amerika polt Shqiptar
zemra rreh per shqiptari Kuq e Zi, Kuq e Zi

Si ta dua vendin tim Amerika më mësoj
kush jam dhe nga vi, kurr mos ta harroj
deri sa të jetoj shqip e mbaj ketë emer
kuq e zi veç kuq e zi gjithmonë rrah kjo zëmer

Ref: Në Amerik gurbeqar
Amerika polt Shqiptar
zemra rreh per shqiptari Kuq e Zi, Kuq e Zi

Në Amerik gurbeqar
Amerika polt Shqiptar
zemra rreh per shqiptari Kuq e Zi, Kuq e Zi


Ky tekst u dërgua nga Malësia Tuz

Lindon Camaj - Amerika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amerika".
3. Video është e këngës "Amerika", por nuk këndohet nga Lindon Camaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lindon Camaj:


Komente 0