Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lindy - Ganja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ganja".
3. Video është e këngës "Ganja", por nuk këndohet nga Lindy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lindy - Ganja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kryeveper"

Komente

Asnjë Koment

18/11/2015

2015-11-18T17:24:57+00:00Ref : x2

Ganja, je ne mendjen time,
Ganja, je ne trurin tim.
Ganja, e hek stresin tim,
Ganja, esht sherimi i im.

Verse :1

Une jom djal i keq,per kta po folin krej,
po lej let folin se, une pot tregoij drejt.
mos u merr me mue ,se shkon drejt ne ferr,
e ma mir per ty,mos ti shkoijm punes ma fell.

Mos mu shti mangup,kishe ke ba pak emer,
se pak me dasht vije,te pshurri ne at emer.
qe senet qe i boij,une me kllik ne rrug,
ti nuk mundesh memu afrue,as deri ne themer.

Fjalt e mija jan,si nje kambz alltie,
qdo njeri qe mdel perpara e la pa vetdije.
E la te shtrit ne rrug,deri sa ti vjen vetdija ,
i thom mos u mer me mue sa apet ta humbi vetdijen .

Une jom djal i keq,qe bon fun me njerzt qe vdesin,
mos u mer me mue,se njerzit e mij pjest e trupit ti presin.
Eij bich madafaka,mos u mer me mue,
se njerzit e mij pjest e trupit ti presin.

Ref : x2

Ganja, je ne mendjen time,
Ganja, je ne trurin tim.
Ganja, e hek stresin tim,
Ganja, esht sherimi i im.

Verse :2

Askush nuk e di,as nje sen per mue,
Eci me krye lart,ne ket rrug i vetmum.
Seshtë faji i askujt, esht por fain tim,
Qe hyra ne ket rrug ,qe ne ket jet nuk ka kthim.

Ata po shesin men, une po shes grem,
qdo sen qe e boij, te une nxen vend.
Se jom qasi tipi, qe e kaloij qdo sen,
bich Call me Lind ,ti per mue sje problem.

Bich a tkom than se e kom rrethin e gjan,
BGA natan e kitan,se na e bajm hallakam.
Se na jena Number One , eij Number One,
per ket sen jom i ran , per ty kategori e ran .

2 tyma tu i ngre,qashtu heket stresi,
qdo dit nrrug krejt high,dajt na si vesum.
Jena krejt tub, jointin po e dhezum,
BGA na gjan ne rrug ,kerkon na se vesum.

Ref : x2

Ganja, je ne mendjen time,
Ganja, je ne trurin tim.
Ganja, e hek stresin tim,
Ganja, esht sherimi i im.


Më Shumë Këngë Nga Lindy:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet