Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Lindy - Gengsta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gengsta".
3. Video është e këngës "Gengsta", por nuk këndohet nga Lindy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Lindy - Gengsta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Kryeveper"

Komente

Asnjë Koment

05/12/2015

2015-12-05T16:57:54+01:00Ref. x2:
Gengsta, qdo here une jam,
Gengsta, ne rrug une jam.
Gengsta, qdo here une jam,
Gengsta, kudo qe jam.

Lshona rrugen qyrr ,kqyr perpara kush pot vjen,
neve na gjan ne rrug, tu usjell me tt un bel,
Jena krejt haig, perpara spo shohum kush na del,
kshtu qe tlutna bich ,mos na nxjerr ma shum problem.

Unë nuk jam tipi,që merrna me tulifar klloshari,
jeten e jetoij gengsta, qdo dit rollin rollin,
e kaloij qdo sen, se jom qasi tipi men,
e ti pom shet men,a per veti ti perto ki problem.

Nese ti ke naj problem, esht shum e let mu zgjidh,
e lana naj vend te caktum, ku mujna mu takue shlir,
se probleme kom boll, por edhe per ty jom i lir,
se qdo her per ksi gjanash, problemet tjera ila ansha.

Unë kam qenë gjithmonë i varur, aty ku ka pasur bifa,
Jetoij ne nje nmahall, ku njerzit te presin me thik,
Per nje problem mat voglin, tmit tzhduken prej ghithsis,
te hedhim si nje leck, prej kit shit industris.

Ref. x2:
Gengsta, qdo here une jam,
Gengsta, ne rrug une jam.
Gengsta, qdo here une jam,
Gengsta, kudo qe jam.

Unë nuk mund ta jetoij, jetën si normale,
se e kaluma e jeme e erret, pom del qdo here perpara,
qdo here tu menu, per ato sene qi i kom kalu,
pom del qdo her problem, e njet ket spo muj me duru.

Po provoj tashti mei ndrru, senet qe i kom kalu,
meju kthye rruges tmir, e problemeve me ju largu,
Se po jes tu menu, per ato sene qe i kom kalu,
Se prej problemeve ska sen, e jeta po na len nrren.

Niva se per BGA po folin, por skini qka folni,
se na jena tpart ne ket shit, e ju po na xhelezoni,
e qdo her po na i kopijoni, sent qe po i boni,
se nket rep shit,ju smund tna ngacmoni.

Fuqin dhe paratë, paratë dhe pushtetin,
krejt i kena ndor, me vallon veq po i sjellim,
Se nkit rep shit, ju e dini kush esht lideri,
per ket skem qka folim, qdo dit rollin rollin..

Ref. x2:
Gengsta, qdo here une jam,
Gengsta, ne rrug une jam.
Gengsta, qdo here une jam,
Gengsta, kudo qe jam.


Më Shumë Këngë Nga Lindy:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë